Vatikanas mini 400-ąsias dailininko El Greko mirties metines unikaliu pašto ženklu

Autorius: Data: 2014-09-04 , 10:17 Spausdinti

Prieš 400 metų dailininkas Doménikos Theotokópoulos, žinomas kaip El Greco, iškeliavo į amžinybę. Jo ryškiaspalviai stilizuoti darbai paliko ryškų pėdsaką meno pasaulyje.

Vatikano filatelijos ir numizmatikos biuras šios sukakties proga rengiasi išleisti jubiliejinį pašto ženklą. Jame bus atspaustas graikų dailininko sukurtas Kristų vaizduojantis paveikslas. Kaip teigia Filatelijos ir numizmatikos biuro direktorius Mauro Olivieri, pašto ženklui bus panaudotas kūrinys, kuris saugomas Apaštališkuosiuose rūmuose, popiežiaus apartamentuose. Nors popiežius Pranciškus ten negyvena, jis priima svarbius svečius, ten vyksta tarptautiniai susitikimai.

Beje, niekur neužfiksuota, kokiu būdu ši 40 cm drobė atsirado privačiuose popiežiaus apartamentuose. Žinoma tik tai, kad tai autentiškas iš Kretos kilusio dailininko darbas. M. Olivieri prisimena, kaip jis atsitiktinai „atrado“ šį paveikslą, laukdamas audiencijos pas popiežių Pranciškų.

El Greco nėra vienintelis dailininkas, kurio prisiminimas minimas šiais metais. Pasirodys ir visa serija pašto ženklų pagerbiant prieš 500 m. mirusį italų architektą Bramante bei prieš 1200 m. anapilin iškeliavusį Karolį Didįjį. (Vatikano radijas)

Vatikanas , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra