Vasaros iššūkis – žygis, uodai ir menkai praminti gamtos takai

Autorius: Data: 2013-06-04 , 11:28 Spausdinti

Išskirtinių gamtos ir kultūros paveldo vertybių sankaupa prie antro pagal dydį Lietuvos miesto – atradimas ir atgaiva ne tik miestiečiui. Gausi biologinė įvairovė – tikras stebuklas. Deja, ne visi kauniečiai žino, jog visai šalia egzistuoja tokia žalioji planeta, į kurią nukeliauti galima vos per keletą minučių, ir tikrai – ne visi yra pabuvoję Kauno marių regioniniame parke (dar yra tie, kurie buvę, bet patys to nežino). Dalis parko vertybių yra pačiame Kauno mieste – tai didingasis Pažaislio vienuolynas, margosios Palemono pievos. Tačiau, kaip tame posakyje – kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių: kuo toliau nuo miesto, tuo daugiau paslaptingesnių ir įspūdingesnių vietų atrasime.

Kaunas gali drąsiai vadintis ne tik laikinąja, bet ir žaliąja sostine (Nemuno sala, Santakos parkas, Kauno ąžuolynas…) ir tuo didžiuotis. Tačiau dar daug ne taip didingai skambančių stereotipinių etikečių šiam miestui klijuojama – pradedant duobėtais keliais ir baigiant „soliarinėmis“ gražuolėmis… Jei pirmojo fakto nepaneigsime, tai antrąjį mitą bandysime sugriauti jau birželio mėnesį. Gal Kaunas ir „fyfų“ miestas, bet net ir „fyfos“ žino, kur kiškio kopūstai dygsta.

Štai todėl visoms miestietėms ir joms prijaučiančioms, skeptikėms ir smalsuolėms, mėgstančioms būti gamtoje ir toms, kurios mano, jog žygiai – ne itin smagi veikla, metame iššūkį ir 2013 m. birželio 22 d., šeštadienį, kviečiame į žygį. Bent vienai dienai pasinerime į nuotykius gamtoje – be „špakliaus“, be „kablų“, be plaukų tiesintuvo…

Ką veiksime? Keliausime gamtos takais, domėsimės augalais ir bandysime atskleisti jų paslaptis grožio procedūroms. Žygio metu deginsime kalorijas judėdamos žygio ritmu, varžysimės smagiose rungtyse, kursime laužą ir sutemausime prie Kauno marių. Vienoms – tai bus tikras iššūkis (turime omeny ne tik uodų debesis…), kitoms – eilinė diena rojuje (žydinčios pievos, čiulbantys paukšteliai…), o trečioms – treniruotė po atviru dangumi (Girionių erozinis kalvynas – ne tik skambus pavadinimas).

Žygio metu planuojama nueiti – 8 km nelygiu reljefu.  

Žygio pradžia – 13 val. Susitikime prie Pakalniškių piliakalnio. Pabaiga – vėlyvas vakaras arba pagal dalyvių asmenines ambicijas ir nuotaiką (t. y. pasitraukti iš žygio galėsite bet kuriuo metu, vidiniam balsui paliepus ar tiesiog panorėjus).

Paneikite dar vieną Kauno stereotipą – junkitės prie mūsų žygiuojančios ekipos!

Kviečia Kauno marių regioninio parko direkcija.

Registracija į žygį būtina iš anksto el.paštu: ramune.mikitiejeva@gmail.com

www.vstt.lt

Parkai , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra