Vasario 16-osios renginiai Kauno Istorinėje LR Prezidentūroje

Autorius: Data: 2011-02-11, 08:16 Spausdinti

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Istorinėje LR Prezidentūroje (Vilniaus g. 33) Kaune 2011 m. Vasario 16 d., trečiadienį, kviečiame į Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtus renginius.

11-16 val. vyks akcija „Išrink mylimiausią Prezidentą“.

Lankytojai kviečiami išreikšti savo meilę pasirinktam Prezidentui ir prie jo skulptūros Prezidentūros kiemelyje uždegti žvakutę, palikti gėlės žiedą, ar kitą pagarbą ir meilę įrodantį ženklą.

Prieš arba po šio meilės akto kviečiame užeiti į Istorinės Prezidentūros vidų (Prezidentūra Vasario 16-ąja dirbs nuo 11 iki 16 val., įėjimas laisvas), apžiūrėti veikiančią ekspoziciją ir parodas, artimiau susipažinti su Pirmosios Lietuvos Respublikos Prezidentų rezidencija ir Paskutinio posėdžio kambaryje dar kartą išreikšti savo nuomonę dėl mylimiausio Prezidento, šį sykį jau prie simbolinių rinkimų urnų. Pirmą sykį istorijoje nėra jokių amžiaus apribojimų – balsuoti gali net ir darželinukai!

Kviečiame visus pasidalinti savo nuomone ir išreikšti meilę pirmiesiems valstybės piliečiams.

13.30 val. – gėlių padėjimas prie paminklų, teatralizuotas susitikimas su istoriniais personažais bei retro muzikos koncertas Prezidentūros sodelyje. Dalyvaus orkestras „Ąžuolynas“, „DixXband“.

14 val. – katalogo-albumo „Mūsų vėliavos (1918–1940 m.). Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus rinkinys“ pristatymas.

Leidinys kviečia susipažinti su muziejuje saugomomis vėliavomis, pažvelgti į šio unikalaus rinkinio susiformavimo istoriją, pasigrožėti atgijusiomis vėliavų spalvomis, prisiminti Lietuvos visuomenines organizacijas ir jų veiklą. Pristatyme dalyvauja knygos autoriai, leidėjai.

Nėra tokios valstybės, kuri neturėtų vėliavos. Ji skatina patriotiškumą, vienybę, o kartais nesantaiką.

Pasaulyje išskirtinius simbolius ir ženklus turi ne tik valstybės, bet ir valdžios institucijos, politinės partijos, miestai, bei atskiri regionai, taip pat religinės bendruomenės bei įvairios organizacijos.

Nepriklausomos Lietuvos Respublikos (1918–1940) organizacijų vėliavos buvo jų tapatumo išraiška, kuriuo viena draugija atsiskirdavo nuo kitos. Deja, 1940-ųjų įvykiai dramatiškai pakeitę Lietuvos valstybės raidą, lėmė, kad šis itin gyvybingas organizacijų atributas atsidūrė muziejaus saugyklose ir didelio muziejininkų pasiaukojimo dėka buvo išsaugotas.

Leidinyje aptariamos visuomeninės organizacijos, jų veikla, pristatomas pilnas rinkinio katalogas, kuriame daugiau nei 1 000 vėliavų iliustracijų.

18 val.koncertas jaunimui Istorinės LR Prezidentūros sodelyje.

Papildoma informacija: Tel. 8 37 201778; 8 616 20115

Maloniai kviečiame apsilankyti

Nuotraukoje: Katalogas-albumas „Mūsų vėliavos (1918–1940 m.). Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus rinkinys“

Vasario 16-oji , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra