Vasario 16-oji su tarptautiniu atspalviu Kaune

Autorius: Data: 2011-02-19 , 08:33 Spausdinti

Šių metų Vasario 16 d. Kauno Gerojo Ganytojo parapijoje buvo švenčiama kiek spalvingiau. Čia lankėsi kunigas salezietis Hermanas Šulcas.

Šv. Mišių metu kunigas misionierius dalijosi patirtimi apie savo tarnavimą ir ruandiečių gyvenimą mažoje vidurio Afrikos valstybėje Ruandoje. Drauge su kunigu atvyko 7 jauni ruandiečiai, kurie bažnyčioje atliko keletą ruandietiškų giesmių, dainų ir šokių, praneša Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba.

Kun. Hermanas į Lietuva atvyksta kas metai, kartais po kelis kartus, o neretai ir ne vienas, o atsiveždamas savo auklėtinius iš Afrikos. Su grupe važinėja po Lietuvos įvairias vietoves ir pristato Afrikos kultūrą, gyvenimą šioje vargingoje Ruandos šalyje. Pasidalija prisiminimais, kai 1994 m. vykdant genocidą buvo išžudyta beveik milijonas žmonių.

Salezietis misionierius H. Šulcas nuo 1978 m. dirba Ruandoje, kurioje įsteigė globos namus, amatų mokyklas ir gimnaziją. Kunigo įsteigtuose globos namuose nuolat gyvena apie 150 našlaičių vaikų ir jaunimo nuo 2 iki 22 metų, gimnazijoje mokosi iki 400 vaikų iš aplinkinių vietovių.

Kun. Hermanas Ruandoje ne tik tarnauja kaip kunigas, bet ir moko vietinius gyventi, padeda sergantiems bei vargstantiems.

Kun. Šulco dėka išaugo Jaunimo sodyba ir Lietuvoje. Kretingos rajone, Kėkštuose kunigo motinai atsiėmus 60 ha gimtinės žemės, jis įsteigė Jaunimo sodybą Kalotės sąvartyno vaikams. Į ją savaitgaliais suvažiuoja vaikai ir iš asocialių šeimų. Į vasaromis rengiamas tarptautines vaikų ir jaunimo stovyklas čia atvažiuoja vaikai iš Lenkijos, Vokietijos, kunigas atveža globotinių ir iš Ruandos.

Kun. H. Šulcas 2006 m. TV3 organizuotame projekte „Lietuvos garbė“ pelnė „Metų pašaukimo“ nominaciją; 2007 m. kretingiškiai jį išrinko rajono metų žmogumi; 2008 liepos mėn. 6 d. Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi; 2010 m. kunigui buvo suteiktas ir Vokietijos garbės piliečio apdovanojimas.

Filmuota medžiaga:

http://www.youtube.com/watch?v=Bn3reZxqB3g&feature=player_embedded#at=19

Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba

Nuotraukose:

1, 4. Kun. H. Šulcas susitinka su žmonėmis

2. Ruandiečiai Mišiose (Roberto Sukocko nuotr.)

3. Svečiai iš Ruandos (R. Sukocko nuotr.)

Vasario 16-oji , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra