Vasario 14-ąją Turgelių vidurinė mokykla meilės žodžius tarė Lietuvai
Autorius: Voruta Data: 2014-02-17 , 10:48 Spausdinti
Vasario 14-ąją, švento Valentino dieną, Turgelių vidurinė mokykla minėjo Valstybės atkūrimo dieną. Ko gero, neatsitiktinai buvo pasirinkta tokia data.
Kasdieniame bėgime, rutinoje, nesibaigiančių darbų sūkuryje dažnai pamirštame sustoti ir pažvelgti į dangų, medį, paukštį, į praeinančio žmogaus akis. O juk be viso to nebūtų ir mūsų kasdienybės. Visa tai – mūsų gyvenimas, mūsų Tėvynė, mūsų Lietuva. Tad išsakyti Meilę Tėvynei tada, kai įprastai švelnius žodžius tariame tik artimiesiems žmonėms – išties gražus poelgis.
Turgelių vidurinės mokyklos mokiniai pirmiausiai parašė laišką Lietuvai – didžiuliame popieriaus lape nupiešė bei surašė gražiausius žodžius Tėvynei.
Turgelių laisvalaikio salės vadovė Danuta Michalovskaja pakvietė Turgelių vidurinės mokyklos bendruomenę paminėti Vasario 16-ąją drauge. Renginys prasidėjo Lietuvos Respublikos himnu. Vėliau sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Aušra Voverienė.
Vasario 16-osios minėjime, kurį parengė istorijos mokytoja metodininkė Jolanta Lazdauskienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė Rasa Midverienė, lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Irina Gimžūnienė ir muzikos vyresnioji mokytoja Diana Juškevičienė, pristatyti UNESCO saugomi Lietuvos turtai. Visa tai buvo pavaizduota vaikų kelionėje po Lietuvą, ieškant paslaptingojo Jievaro. Berniukas ir mergaitė visų klausė, kas tai yra, tačiau nieks nežino. Jie keliavo po visą Lietuvą: pasiklausė Žuvinto rezervato paukštelių čiulbesio (švilpynėmis paukščių balsus pamėgdžiojo 6 klasės mokiniai), užsuko į Kuršių Neriją, pasigrožėjo vėtrungėmis ir gintarais, prisiminė sunkų ir prasmingą knygnešių darbą, aplankė Vilniaus senamiestį, nulenkė galvas prie pakelėse stovinčių lietuviškų kryžių, prisiminė Baltijos kelio siekį ir smagiai pašoko Dainų šventės sūkuryje. Jų kelionę paįvairino 1 ir 2 klasės mokinių šokis „Pučia vėjas“, 3 ir 4 klasės „Delniukų polka“, vyresniųjų klasių mokinių atliekami šokiai: „Grečenikė“, „Levandra“, „Gražokėlis“, skambėjusios dainos: „Į Vilnių“, „Baltijos kelias“ ir „Žemėj Lietuvos“, deklamuoti eilėraščiai: S. Nėries „Pajūry“ (deklamavo Valerija Bartaševič 6 kl.), J. Degutytės „Gintarai“ (deklamavo Erika Levkovskaja 12 kl.) ir „Rūpintojėliai“ (deklamavo Valentina Krulikovskaja 6 kl), J. Vaičiūnaitės „Vieninteliam miestui“ (deklamavo Daniel Prokopovič 8 kl.), M. Mažvydo „Katekizmo“ prakalba (skaitė Maksim Andrijevskij 10 kl.), Č. Cemnolonskio „Baltijos kelias“ (deklamavo Karina Blaževič 11 kl.), B. Brazdžionio „Gyvajai Lietuvai“ (deklamavo Jaroslav Lyskovič 12 kl.), Maironio „Dainų šventei“ (deklamavo Viktorija Vaičiulytė 12 kl.) ir „Lietuva brangi“ (deklamavo Eugenijuš Andrijevskij 12 kl.) bei Lauros Aleksaitės savos kūrybos eilėraštis „Trakų pilis“. Tik niekur nesisekė surasti stebuklingojo Jievaro. Ir tik pamąstę suvokė, kad Jievaras – tai ne daiktas, ne medis ir net ne gėlė. Tai yra visa, ką turime savo širdyse, kuo gyvename ir kas mus visus jungia į darnią tautą. Jievaras žydi mūsų lietuviškose širdyse!
Tad saugokime ir puoselėkime tai, ką turime, ką mums paliko mūsų protėviai. Jei išmoksime dažniau pastebėti, kas mus supa kiekvieną dieną, jei sugebėsime tuo didžiuotis, tuomet kiekvienoje širdyje amžinai žydės Meilės Lietuvai žiedas!
Turgelių vidurinės mokyklos
lietuvių kalbos vyr. mokytoja
Irina Gimžūnienė,
istorijos mokytoja metodininkė
Jolanta Lazdauskienė
Komentarai
Naujienos
-
Živilė Gurauskienė. Prisimenant Joną Dainauską
-
Aviacijos saugumo ekspertai primena: reikalavimai, kuriuos turi žinoti keliaujantys oro uostuose
-
Kultūros komiteto viešas atsakymas kultūros ir meno bendruomenei dėl Seimo nario Petro Gražulio
-
FTB apskaičiavo, kad per meno nusikaltimų seklio Roberto Wittmano rizikingas operacijas susigrąžinta meno šedevrų ir retų istorinių artefaktų už šimtus milijonų dolerių
-
Pasaulinė akcija #MesPrisimename – Holokausto aukoms atminti ir pagerbti
Lietuva
-
Živilė Gurauskienė. Prisimenant Joną Dainauską
-
Aviacijos saugumo ekspertai primena: reikalavimai, kuriuos turi žinoti keliaujantys oro uostuose
-
EVA ir Norvegijos institucijos išsakė nuomonę dėl netrukus po vakcinacijos ištikusių mirčių
-
In memoriam. Monsinjoras Vytautas Kazys Sudavičius (1943–1974–2020–2021)
-
Bus skirta iki 6 mln. eurų mokykloms nupirkti nešiojamų kompiuterių su interneto ryšiu. Jie numatyti mokiniams, neturintiems tinkamų priemonių mokytis nuotoliniu būdu
Istorija
-
Lietuvos visuomenės veikėjos, pedagogės, publicistės, Lietuvos Respublikos III Seimo narės Stefanijos Ladigienės 120-osios gimimo metinės
-
Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas V. Landsbergis: „Lietuvai teko sava istorinė misija – sulaužyti apgaulės ir smurto doktriną“
-
Istorija, kaip ir mados, sukasi ratu
-
Sufražizmo judėjimas Lietuvoje pirmaisiais Nepriklausomybės metais
-
Aldona Vasiliauskienė. Strazdelis archyviniuose dokumentuose
Kultūra
-
Mariją Birutę Gimbutienę prisimenant
-
Kultūros komiteto viešas atsakymas kultūros ir meno bendruomenei dėl Seimo nario Petro Gražulio
-
FTB apskaičiavo, kad per meno nusikaltimų seklio Roberto Wittmano rizikingas operacijas susigrąžinta meno šedevrų ir retų istorinių artefaktų už šimtus milijonų dolerių
-
Bus skirta iki 6 mln. eurų mokykloms nupirkti nešiojamų kompiuterių su interneto ryšiu. Jie numatyti mokiniams, neturintiems tinkamų priemonių mokytis nuotoliniu būdu
-
Savivaldybių kultūros darbuotojų atlyginimai didės 1,6 mln. eurų
Nuomonės, diskusijos, komentarai
-
Česlovas Iškauskas. Kas griauna Laisvės pamatus?
-
Stasys Ignatavičius. Prof. Liudo Vailionio 135-osioms gimimo metinėms
-
Česlovas Iškauskas. Sausio 13-oji: savas šovė į savą…
-
Liutgarda Čepienė. Apie Teresės Butaitės-Plisienės knygą ,,Sunkiausia nugalėti save“
-
Napaleonas Kitkauskas: „Pastatai turi savo istorijas, o mums svarbu išsaugoti tiesą“
Renginiai
-
Lygiai prieš šimtą metų buvo įkurtas pirmasis Lietuvos valstybės archyvas. Archyvų metų atidarymas
-
Kviečiame dalyvauti virtualiame žaidime „Trys karaliai atkeliavo-visas svietas uždainavo“
-
Susipažinkite su tarmėmis iš arčiau moksliniame seminare „Lietuvių kalbos tarmynas: idėja, turinys ir realizacijos galimybės“
-
Dr. Dalios Kiseliūnaitės el. knygos „Klaipėdos krašto toponimai. Istorinis ir etimologinis registras“ pristatymas
-
Kovo 11-osios Lietuva muziejuose
Susiję straipsniai
-
Juozas Maceika. Lietuvių būklė Lenkijos Respublikoje 1935–1938 metais
~ Kultūra, Lietuva, Naujienos, Rytų Lietuva
2021-01-19, 10:46
-
Vilniaus kraštas neteko nenuilstančio lietuvybės puoselėtojo, gerbiamo mokytojo ir ilgamečio Maišiagalos Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Algirdo gimnazijos vadovo Valdo Fausto Kuzelio (1936-2021)
~ In memoriam, Lietuva, Rytų Lietuva
2021-01-11, 10:27
-
Česlovas Iškauskas. Šliaužiančioji lenkų autonomija
~ Iškauskas Česlovas, Lietuva, Naujienos, Nuomonės, diskusijos, komentarai, Rytų Lietuva
2020-12-09, 07:04
-
Česlovas Iškauskas. Kaimyniški santykiai ar nuolaidžiavimas Lenkijai?
~ Iškauskas Česlovas, Lietuva, Lietuva - Lenkija, Nuomonės, diskusijos, komentarai, Rytų Lietuva
2020-11-26, 16:20
-
Tinklinio turnyras Riešės gimnazijos taurei laimėti (Video)
~ Naujienos, Rytų Lietuva, Tėviškės aušra
2020-10-26, 13:05