Varšuvos pilies dovana Valdovų rūmams

Autorius: Data: 2011-09-26 , 11:41 Spausdinti

Varšuvos pilies dovana Valdovų rūmams

Į Lietuvą atvyksta žymus lenkų meno istorijos tyrinėtojas, vienas iš aktyviausių Varšuvos karališkosios pilies atkūrimo projekto vykdytojų bei ekspozicijų rengėjų, ilgametis šios pilies direktorius profesorius Andžejus Rotermundas (Andrzej Rottermund).

Lenkijoje ir visoje Europoje jis žinomas ir vertinamas ne tik kaip XVIII–XIX a. dailės ir architektūros istorijos tyrinėtojas, istorinių rezidencijų funkcionavimo specialistas, muzeologijos teoretikas, bet ir kaip didelę praktinę patirtį atkuriant bei šiuolaikiniams muziejiniams ir kitiems kultūriniams bei reprezentaciniams poreikiams pritaikant turintis muziejininkas, tarptautinių parodinių projektų organizatorius. Nuo 2004 m. profesorius yra ir Lietuvos valdovų rūmų atkūrimo bei ekspozicijų įrengimo konsultantas, 2006 m. apdovanotas ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“.

Prof. A. Rotermundas šįkart atveža gerą naujieną: Varšuvos karališkoji pilis nusprendė ilgam laikui deponuoti (paskolinti) prieš maždaug 30 metų sukurtas XVI–XVII a. istorinių šviestuvų kopijas (40 sietynų ir bra), kurios papuoš Valdovų rūmų istorinio interjero sales iki tol, kol atsiras galimybių pasigaminti savas kopijas.

Prof. A. Rotermundą priims Lietuvos Vyriausybės kancleris ir Valdovų rūmų atkūrimo komisijos vicepirmininkas Deividas Matulionis, Lietuvos kultūros ministras Arūnas Gelūnas, Lietuvos užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas. Svečias susipažins su Valdovų rūmų atkūrimo darbais, Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijomis Taikomosios dailės muziejuje, domėsis kitais Lietuvos muziejais.

2011 m. rugsėjo 27 d., antradienį, 17 val. Valdovų rūmuose prof. A. Rotermundas skaitys pranešimą „Varšuvos karališkoji pilis: šiuolaikinio muziejaus funkcijos istorinėje rezidencijoje“.

Kitą dieną tuo pačiu metu prof. A. Rotermundo kolega, jo pavaduotojas dr. Pšemyslavas Mrozovskis (Przemysław Mrozowski) Valdovų rūmuose skaitys pranešimą „Apie sunkią portreto meno pradžią Lenkijoje ir Lietuvoje. Vladislovo Jogailos antkapis ir kiti jo atvaizdai“.

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų informacija

www.valdovurumai.lt

Nuotraukoje: Prof. A. Rotermundas

Valdovų rūmų muziejus , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra