Varšuvoje tariamasi dėl Žalgirio mūšio jubiliejaus minėjimo

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Krašto apsaugos viceministras Lenkijoje su kolegomis aptaria dvišalį karinį bendradarbiavimą ir pasiruošimą minėti Žalgirio mūšio 600-ąsias metines.
 
Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas pirmadienį ir antradienį lankosi Varšuvoje, kur planuoja su Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo viceministru Piotru Žuchowskiu aptarti abiejų šalių pasirengimą Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių minėjimui.
 
Susitikimo metu bus pasirašomas ketinimų protokolas, numatantis Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo minint žymaus mūšio jubiliejų gaires, praneša Krašto apsaugos ministerija.
 
Vienas iš pagrindinių bendrų minėjimo renginių – Žalgirio mūšio inscenizacija, kuri liepos 14-18 d. vyks istorinėje mūšio vietoje netoli Olštyneko miesto Lenkijoje. Žalgirio mūšio inscenizacija Lenkijoje rengiama jau daugiau nei dešimtmetį, tradiciškai joje dalyvauja apie 100 tūkst. žiūrovų ir apie tūkstantį riterių, kuriuos į renginį siunčia skirtingos šalys.
 
Lietuvai Žalgirio mūšio inscenizacijos kovose atstovaujama nuo 2004 metų, o nuo 2008-ųjų inscenizacijose dalyvauja ir Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, vilkintys atkurtais XIV a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės riterių šarvais. Tačiau iki šiol inscenizacijose Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės jungtinę kariuomenę vedė Lenkijos karalius Jogaila, o Vytauto Didžiojo vaidmuo deramai atkurtas nebuvo.
 
Jubiliejiniais metais inscenizuoto mūšio scenarijumi siekiama atspindėti Vytauto Didžiojo ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenės vaidmenį iškovojus istorinę pergalę prieš Kryžiuočių ordiną. Todėl Lietuvos riteriai inscenizacijoje dalyvaus vadovaujami Vytauto Didžiojo, kurį įkūnys karininkas iš Lietuvos.
 
Jubiliejiniame inscenizuotame mūšyje Vytautas Didysis į mūšio lauką ves maždaug 50 riterių būrį, suformuotą iš Trakų pilies brolijos „Viduramžių pasiuntiniai“ ir kitų istorinių klubų atstovų. Pagrindinę lietuvių pulkų vėliavą – viduramžių laikotarpio Vytį – saugos Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, vilkintys atkurtomis XIV a. Lietuvos didžiosios kunigaikštystės karių uniformomis.
 
Žalgirio mūšis laikomas vienu iš didžiausių ir garsiausių viduramžių mūšių. Vytauto ir Jogailos vadovaujama jungtinė Lietuvos didžiosios kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės kariuomenė 1410 metų liepos 15 dieną sumušė Kryžiuočių ordiną. Žalgirio mūšis sustabdė ordino veržimąsi į rytus. Pralaimėjimo garsas aplėkė visą Europą – ji sužinojo, kad ordinas pralaimėjo mūšį ne su pagonimis, o su dviem valdovais krikščionimis.
 
www.lrytas.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra