Varšuvoje atidaryta tapybos ir dokumentikos paroda „Vilniaus polonezas Lietuvai“

Autorius: Data: 2015-11-20 , 09:52 Spausdinti

2015 m. lapkričio 17 d. Lietuvos kultūros centre prie LR ambasados Varšuvoje atidaryta Abiejų Tautų Respublikos kompozitoriaus, rašytojo, diplomato Mykolo Kleopo Oginskio 250-osioms gimimo metinėms skirta tapybos ir dokumentikos paroda „Vilniaus polonezas Lietuvai“.

Parodoje, kurią parengė Lietuvos dailininkų sąjunga, Mykolo Kleopo Oginskio metams paminėti skirtus darbus pristato tapytojai Žygimantas Augustinas, Romualdas Balinskas, Ina Budrytė, Andrius Giedrimas, Bronius Gražys, Gintaras Palemonas Janonis, Raimonda Jatkevičiūtė Kasparavičienė, Jolanta Kyzikaitė, Miglė Kosinskaitė, Linas Liandzbergis, Sigita Maslauksiatė, Augustinas Savickas, Laisvydė Šalčiūtė, Arūnė Tornau ir kt. Parodoje taip pat eksponuojamos dokumentinės Lilijos Valatkienės nuotraukos.

Parodos anotacijoje dailėtyrininkė Nijolė Nevčesauskienė rašo, kad parodos kuratorė Arūnė Tornau parodą  sudėliojo pasitelkusi  šiuolaikinių lietuvių  tapytojų  specialiai šiai parodai sukurtus ir atrinktus darbus bei parodą papildančias dokumentines Lilijos Valatkienės fotografijas, fiksuojančias  M. K. Oginskio  laikmetį ir aplinką liudijančius paminklus Baltarusijoje, Italijoje, Lenkijoje, Lietuvoje. Parodos sumanymas akcentuoja svarbius  M. K. Oginskio asmenybės, veiklos aspektus, pabrėžia Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės dvarų kultūros bruožus. Tapytojų pasirinktas idėjas edukaciniais tikslais papildo autorių tekstai. M. K. Oginskio – kompozitoriaus ir muziko talentas, jo muzikos lyrizmas ir romantizmas  įprasmina  ir  asmenybės tragizmą, ir sąryšį su mūsų XX a. genialiuoju dailininku ir kompozitoriumi Mikalojumi Konstantinu Čiurlioniu, kurio paroda kaip tik šiuo metu yra eksponuojama Krokuvoje.

Parodos atidarymo metu taip pat skambėjo ir Mykolo Kleopo Oginskio bei Fryderyko Chopino kūriniai fortepijonui, kuriuos atliko lietuvių pianistė, sulaukusi didelio pripažinimo ir Lenkijoje Šviesė Čepliauskaitė. Koncerto metu taip pat nuskambėjo prancūzų kompozitoriaus Claudo Debussy kūriniai, kurie buvo atlikti solidarizuojantis su nuo teroro aktų nukentėjusia Prancūzija.

Parodą organizavo Lietuvos dailininkų sąjunga drauge su Lietuvos kultūros centru prie LR ambasados Varšuvoje, LR ambasada Lenkijos Respublikoje. Parodos partneriai: galerija „Arka“. Parodos rėmėjai – LR kultūros ministerija. Projektą koordinavo Lietuvos kultūros institutas.

lrkm.lt

Lietuva - Lenkija , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra