Valstybinio vizito į Lietuvą atvyksta Estijos Prezidentas

Autorius: Data: 2013-05-24 , 08:48 Spausdinti

Penktadienis, 2013 m. gegužės 24 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu gegužės 27-29 d. su valstybiniu vizitu Lietuvoje lankysis Estijos Prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas. Estijos vadovą vizito Lietuvoje metu lydės pirmoji ponia Evelin Ilves.

Lietuvos ir Estijos Prezidentai aptars dvišalius santykius, regioninį bendradarbiavimą, aktualius energetikos, ES ir NATO klausimus, artėjantį Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai.

Pasak šalies vadovės, Estija yra viena iš svarbiausių Lietuvos partnerių. Abi valstybės kartu iškovojo laisvę, dabar jas vienija bendri tikslai. Lietuvą ir Estiją sieja aktyvūs dvišaliai ryšiai, atsakingas požiūris į finansų politiką, regiono ir visos ES ateitį. Lietuva kartu su Estija siekia užtikrinti Baltijos šalių energetinį saugumą, sėkmingą regiono ekonominę raidą ir skatinti inovacijas.

Su Prezidentu Toomu Hendriku Ilvesu į Lietuvą atvyksta ir Estijos verslininkų delegacija. Valstybių vadovai gegužės 28 d. atidarys dvišalį verslo forumą. Lietuva ir Estija aktyviai plėtoja ekonominius ryšius. Estija yra septinta pagal dydį Lietuvos prekybos partnerė ir septinta didžiausia investuotoja mūsų šalyje. Lietuva užima antrą vietą pagal užsienio investicijas Estijoje.

Taip pat Lietuvos ir Estijos Prezidentai susitiks su Užupio menininkų bendruomene, aplankys Meno inkubatorių ir atidengs Užupio konstitucijos memorialinę lentą estų kalba.

Vizito metu Prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas pagerbs Sausio 13-osios aukų atminimą Antakalnio kapinėse, susitiks su Seimo ir Vyriausybės vadovais, sakys kalbą Seimo posėdyje, Rasos kapinėse padės gėlių ant Jono Basanavičiaus kapo ir aplankys Vakarų laivų gamyklą Klaipėdoje.

Tai jau aštuntasis Lietuvos ir Estijos Prezidentų susitikimas. Abiejų šalių vadovai aktualius Baltijos valstybių klausimus taip pat reguliariai aptaria kasmetiniame trišaliame Lietuvos, Latvijos ir Estijos Prezidentų susitikime. Pastarasis toks susitikimas įvyko 2012 m. gruodį Raudondvario pilyje šalia Kauno.

Valstybinio Estijos Prezidento vizito Prezidentūroje programa su pastabomis žiniasklaidai

Pirmadienis, gegužės 27 d.

16.45 – Oficiali pasitikimo ceremonija Prezidentūros vidiniame kieme (galimybė žurnalistams filmuoti ir fotografuoti – Pool 1)*

16.50 – Oficiali fotografija Žaliojoje salėje (galimybė žurnalistams filmuoti ir fotografuoti – Pool 2)*

16.52 – Lietuvos ir Estijos Prezidentų tete-a-tete susitikimas (susitikimo pradžioje galimybė žurnalistams filmuoti ir fotografuoti – Pool 2)

17.20 – Delegacijų susitikimas (susitikimo pradžioje galimybė žurnalistams filmuoti ir fotografuoti – Pool 3)

17.40 Lietuvos ir Estijos Prezidentų spaudos konferencija

19.00 – Iškilminga vakarienė Estijos Prezidento valstybinio vizito proga (dalyvauja tik oficialūs fotografai ir operatoriai)

Pastabos

* Iš Pool 1 patekti į Pool 2 galimybės nebus

** Spaudos fotografus ir vaizdo operatorius gegužės 27 d. prašome į Prezidentūrą atvykti iki 16.15 val.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra