Valstybinio vizito į Lietuvą atvyko Suomijos Prezidentas

Autorius: Data: 2013-05-14 , 10:32 Spausdinti

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu 2013 m. gegužės 14-15 d. valstybinio vizito į Lietuvą atvyko Suomijos Prezidentas Sauli Niinisto. Prezidentai aptars dvišalius santykius ir regioninį bendradarbiavimą, energetikos klausimus, taip pat artėjantį Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai.

Pasak šalies vadovės, Suomija yra svarbi Lietuvos partnerė. Abi šalis jungia bendri interesai tiek Baltijos jūros regione, tiek visoje ES. Valstybės palaiko sėkmingus verslo ryšius. Suomija patenka į didžiausių investuotojų Lietuvoje dešimtuką. Su šia šalimi taip pat vykdome daugiausiai bendrų investicinių projektų.

Lietuvos ir Suomijos partnerystė yra stipri ir tarptautinėje arenoje. Šalys bendradarbiauja NB6 formate, kuris jungia Šiaurės ir Baltijos šalis, esančias ES. Taip pat ir NB8 formate, jungiančiame visas Šiaurės ir Baltijos šalis.

Nuo šių metų liepos mėnesio abi šalys turi puikią galimybę dar labiau sustiprinti savo bendradarbiavimą, kai Lietuva pradės pirmininkauti ES Tarybai, o Suomija – Baltijos jūros valstybių tarybai.

Antrąją vizito dieną Prezidentai Klaipėdoje atidarys termofikacinę elektrinę „Fortum Klaipėda“. Tai yra ketvirta didžiausia šilumos gamybos įmonė pasaulyje ir pirmaujanti energetikos kompanija Šiaurės Europoje, Rusijoje ir Baltijos regione. Po oficialių renginių šalių vadovai lankysis Nidoje.

Prezidentą Sauli Niinisto į Lietuvą lydės Suomijos verslininkų delegacija. Vizito metu įvyks dvišalis verslo forumas, kuriame bus aptariamos investavimo galimybės ir ekonominio bendradarbiavimo stiprinimas.

Valstybinio Suomijos Prezidento vizito Prezidentūroje programa: 

Antradienis, gegužės 14 d.

10:00 Oficiali pasitikimo ceremonija Prezidentūros vidiniame kieme (video ir foto galimybė žurnalistams)

10:10 Oficiali fotografija ir pasirašymas garbės svečių knygoje Baltojoje salėje (video ir foto galimybė žurnalistams)

10:17  Lietuvos ir Suomijos Prezidentų tete-a-tete susitikimas (susitikimo pradžioje video ir foto galimybė žurnalistams)

10:45 Delegacijų susitikimas (susitikimo pradžioje video ir foto galimybė žurnalistams)

11:35 Lietuvos ir Suomijos Prezidentų spaudos konferencija

19:00 Iškilminga vakarienė Suomijos Prezidento valstybinio vizito proga (dalyvauja tik oficialus fotografai ir operatoriai

Trečiadienis, gegužės 15 d.

11:00 Termofikacinės jėgainės „Fortum Klaipėda“ atidarymas (video ir foto galimybė žurnalistams)

Antradienį, gegužės 14 d. spaudos fotografus ir operatorius maloniai prašome į Prezidentūrą atvykti iki 9.30 val.

Prezidentės spaudos tarnyba

ELTA nuotr.
 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra