Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus projektui skirtas 5 mln. eurų finansavimas

Autorius: Data: 2017-08-12, 09:56 Spausdinti

Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus projektui skirtas 5 mln. eurų finansavimas

www.voruta.lt

Kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson įsakymu Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus (VVGŽM) projektui skirtas 5 mln. eurų finansavimas iš 2014-2020 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Istoriniame Pylimo g. 4 pastate, kuriame tarpukariu veikė Tarbut žydų gimnazija, netolimoje ateityje įsikurs dar vienas VVGŽM padalinys – Litvakų kultūros ir tapatybės muziejus.

Lietuvos žydų indėlis į pasaulio kultūros, mokslo, filosofinės minties raidą bus pristatomas pasitelkiant VVGŽM ir kitų institucijų kolekcijose saugomus meno kūrinius, dokumentus ir kitus artefaktus bei šiuolaikines muziejininkystės priemones.

Būsimo muziejus misija – patraukliai ir šiuolaikiškai atskleisti savitus Lietuvos žydų švietimo, kultūros ir meno fenomenus, žydų kilmės išeivių iš Lietuvos miestų ir miestelių indėlį į pasaulio kultūros ir mokslo pažangą.

Muziejuje bus surinktas po visą pasaulį išbarstytas Lietuvos žydų meninis ir kultūrinis paveldas, išryškinamos pasaulinio garso kūrėjais ir išradėjais tapusių litvakų sąsajos su jų lietuviška-žydiška kilme, tradicijomis ir kultūrine aplinka Lietuvoje. Taip pat bus pristatomi saviti kultūriniai fenomenai (žydų švietimo institucijos, YIVO, Jung Vilne ir kt.). Parodose planuojama eksponuoti ne tik pasaulyje žymių menininkų kūrinius, bet ir atskleisti lankytojams iki šiol nežinomų ar užmirštų litvakų rašytojų, poetų, dailininkų, muzikantų, dramaturgų ir aktorių kūrybą.

Dėl teikiamų paslaugų novatoriškumo ir vieningos koncepcijos Litvakų kultūros ir tapatybės muziejus taps vienu unikaliausiu traukos centrų, skirtų šalies kultūrinei edukacijai ir kultūrinio turizmo skatinimui. Projekto dėka išnaudojama galimybė efektyviai investuoti ES lėšas panaudojant jau egzistuojantį kultūros paveldo pastatą, pritaikant jį šiuolaikinės visuomenės kultūriniams poreikiams. Įgyvendinus projekto veiklas, prognozuojama, kad muziejus kasmet sulauks apie 40 tūkst. lankytojų.

Naujo turinio kultūros paslaugos bus teikiamos modernioje aplinkoje, o naujai įsteigtas VVGŽM padalinys taps aukščiausios kategorijos šiuolaikišku muziejumi-kultūros centru ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Planuojama projekto trukmė 26 mėnesiai.

Žydai , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra