Valstybės saugumo departamentas turi būti depolitizuotas ir pertvarkytas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Valstybės saugumo departamento generaliniu direktoriumi Povilu Malakausku aptarė departamento veiklos rezultatus, grėsmes nacionaliniam saugumui bei departamento reformos gaires.

Prezidentė pabrėžė būtinybę nedelsiant depolitizuoti ir pertvarkyti Valstybės saugumo departamentą.VSD vadovas įpareigotas neatidėlioti departamento struktūrinės pertvarkos ir imtis veiklos tobulinimo.

Prezidentė patenkino VSD generalinio direktoriaus teikimą atleisti iš pareigų VSD generalinio direktoriaus pavaduotoją Dainių Dabašinską ir pasirašė dekretą dėl Romualdo Vaišnoro paskyrimo VSD generalinio direktoriaus pavaduotoju.

Įvertinusi VSD veiklos rezultatus Prezidentė pareikalavo konkretesnės, aiškiai VSD patikėtų užduočių įgyvendinimą atspindinčios ataskaitos.

Prezidentė VSD vadovą įpareigojo pateikti siūlymus ir dėl geresnio bendradarbiavimo su Seimu užtikrinant atskaitomybę Seimui teisės aktų nustatyta tvarka. Prezidentės teigimu turi būti nedelsiant nustatytas aiškus VSD parlamentinės kontrolės mechanizmas ir bendravimo su Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetu tvarka.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra