Valstybės narės dėl GMO auginimo savo teritorijoje turės apsispręsti pačios

Autorius: Data: 2011-07-05 , 15:27 Spausdinti

2011 m. liepos 5 d. Europos Parlamentas pritarė siūlymui valstybėms narėms suteikti kompetenciją pačioms apsispręsti dėl GMO auginimo jų teritorijoje.

Pasak Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės, genetiškai modifikuoti organizmai – labai kontraversiškas klausimas. „Tai rodo ir Europos gyventojų nuomonės tyrimai: net 61 proc. Europos gyventojų iš GMO pagamintų maisto produktų vartojimas kelia nerimą ir tokia pati dalis europiečių nepritaria paskatoms plėtoti iš GMO pagamintų maisto produktų gamybą, tačiau reikia pripažinti, kad nemaža dalis (21 proc.) Europos gyventojų – GMO vertina palankiai ir teigia tikį, jog žalingo poveikio ateities kartoms jie neturėtų sukelti“, – teigė europarlamentarė.

Anot R. Morkūnaitės, todėl ir diskusijų tiek nacionaliniu, tiek europiniu lygiu dėl šių produktų auginimo yra labai daug. „GMO šalininkai kalba apie maisto stygiaus pasaulyje pašalinimą, oponentų argumentai – nuo moralinių iki visuomenės sveikatos“, – pasakojo EP narė.

Deja, kol kas nei vieni, nei kiti nėra pakankamai pagrįsti moksliškai. O tai reiškia, kad neįmanoma rasti visoms valstybėms vienodo sprendimo. O požiūris valstybėse narėse – taip pat skiriasi. Todėl siūlymas leisti valstybėms pačioms suteikti galimybę riboti GMO auginimą jų teritorijose – labai teisingas“, – įsitikinusi EP narė R. Morkūnaitė.

Tačiau, europarlamentarės teigimu, vertinant priimtą spredimą svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad jam įsigaliojus reikės pasirūpinti, jog valstybėms narėms būtų privaloma imtis priemonių, kad GMO nepatektų į kitus produktus ar neišplistų iš auginamos teritorijos į kitas šalis.

Nuotraukoje: R. Morkūnaitė-Mikulėnienė

EP: Radvilė Morkūnaitė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra