Valstybės gynimo taryba pirmąkart svarstys žvalgybos informacijos poreikius ir grėsmių nacionaliniam saugumui sąrašą

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2010 m. sausio 21 d. (Vilnius)
 
Valstybės gynimo tarybos svarstymui šiandien (2009-01-21) pateikiama Prezidentės iniciatyva parengta Žvalgybos kontrolės ir koordinavimo stiprinimo koncepcija, pagal kurią bus pertvarkyta nacionalinė žvalgybos sistema.

„Prezidentės iniciatyva parengta žvalgybos koncepcija nustato, ką žvalgybos tarnybos turėtų dirbti, kuo vadovautis ir kaip už savo darbus atsiskaityti. Koncepcijoje numatoma apriboti tarnybų savarankiškumą ir padidinti politinės valdžios atsakomybę. Tai bus iššūkis tiek tarnyboms, tiek politikams“, – sakė Valstybės gynimo tarybos sekretorius, Prezidentės vyriausiasis patarėjas Jonas Markevičius.

Valstybės gynimo tarybos posėdyje bus aptariami Žvalgybos koncepcijos įgyvendinimo būdai ir pirmą kartą tvirtinami žvalgybos informacijos poreikiai, kuriais remiantis bus formuluojamos aiškios užduotys šalies žvalgybos tarnyboms – Valstybės saugumo departamentui ir Antrajam operatyvinių tarnybų departamentui prie Krašto apsaugos ministerijos.

„Valstybės gynimo tarybai patvirtinus žvalgybos informacijos poreikius ir atsiskaitymo tvarką, pradėsime naują nacionalinės žvalgybos raidos etapą“, – pabrėžė J. Markevičius.

Prezidentės vadovaujama Valstybės gynimo taryba pirmą kartą svarstys ir grėsmių nacionaliniam saugumui sąrašą bei rekomendacijas Vyriausybei, kaip šias grėsmes šalinti ir mažinti.

Valstybės gynimo taryba koordinuoja svarbiausius šalies saugumo užtikrinimo ir gynimo klausimus. Į Valstybės gynimo tarybą įeina Respublikos Prezidentė, Ministras Pirmininkas, Seimo Pirmininkė, krašto apsaugos ministrė ir kariuomenės vadas.

www.lrp.lt

Nuotraukose: Valstybės gynimo tarybos svarstymui pateikiama D. Grybauskaitės iniciatyva parengta Žvalgybos kontrolės bei koordinavimo stiprinimo koncepcija

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra