Valstybės dienos proga Lietuvai prisiekė devintosios BKM laidos kariai

Autorius: Data: 2012-07-05 , 15:20 Spausdinti

2012 m. liepos 5 d. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke (Rukla) karių, renginio svečių ir savo artimųjų akivaizdoje Lietuvos Respublikai prisiekė 55 devintosios Bazinių karinių mokymų laidos kariai. Jaunuoliai tarnybą Mokomajame pulke pradėjo birželio 11 d.

Vidutinis devintojoje BKM laidoje tarnaujančių jaunuolių amžius 20-24 metai. Dauguma tarnybą pradėjusių jaunuolių yra įgiję vidurinį išsilavinimą, atvykę iš Vilniaus, Kauno ir Šiaulių apskričių.

Prisiekusius karius palaimino ir sveikinimo žodį tarė Ruklos įgulos kapelionas kapitonas Saulius Noretas. Prisiekusius Lietuvos Respublikai ir artėjančios Valstybės dienos proga sveikino Mokymo ir doktrinų valdybos laikinai vado pareigas einantis pulkininkas leitenantas Aleksandras Kucharevas, Šaulių sąjungos vado pavaduotojai plk. Ltn. Gintautas Zaura ir buvęs krašto apsaugos viceministras ir visuomenės veikėjas Edmundas Simanaitis.

Prisiekusių karių vardu teisė pagerbti Mokomojo pulko kovinę vėliavą buvo suteikta jaunesniajam eiliniui Karoliui Rimui. Šis karys, anot jo tarnybos draugų ir instruktorių, pasižymėjo kaip motyvuotas, draugiškas, nepriekaištingai vykdantis savo pareigas ir rodantis asmeninį pavyzdį tarnybos draugams. J. eil. K. Rimas savo ateitį sieja su Lietuvos kariuomene.

Lietuvos Respublikai prisiekusiems BKM kariams MDV vyr. puskarininkis seržantas majoras Alvydas Kuprusevičius ir Mokomojo pulko vyr. puskarininkis viršila Aidas Kreivys įteikė Lietuvos kariuomenės kario identifikavimo ženklus.

Šią dieną sutapo, kad bazinius karinius mokymus baigė septintoji BKM laida. Visiems 62 sėkmingai kursus baigusiems kariams buvo įteikti kurso baigimo pažymėjimai, geriausiai baigusieji kursą apdovanoti Mokomojo pulko vado padėka.

Artėjančios Valstybės dienos – Liepos 6-osios -proga padėkos raštai taip pat įteikti Mokomojo pulko profesinės karo tarnybos kariams.

Kiekvieno kario tarnyboje labai svarbus yra priesaikos Lietuvos Respublikai momentas – karys prisiekia ne tik ištikimai tarnauti savo šaliai, vykdyti vadų įsakymus, bet ir negailėdamas jėgų ir net gyvybės ginti savo valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę.

Į Bazinius karinius mokymus savanoriškumo pagrindais kviečiami 18-35 metų amžiaus karo prievolininkai, neatlikę privalomosios pradinės karo tarnybos. Baziniai kariniai mokymai organizuojami siekiant užtikrinti kariuomenės mobilizacijos rezervą ir sudaryti sąlygas jaunuoliams įgyti pagrindinį karinį pasirengimą ir siekti karjeros Lietuvos kariuomenėje.

Atranką į Lietuvos kariuomenę vykdo Krašto apsaugos savanorių pajėgos.

Mokomojo pulko informacija ir nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra