Valstybės dienos išvakarėse Vytauto Didžiojo karo muziejus pristatė naują antinacinės ir antisovietinės rezistencijos ir atnaujintą Lietuvoje ir pasaulinės ginkluotės istorijos ekspozicijas

Autorius: Data: 2012-07-04 , 15:57 Spausdinti

2012 m. liepos 3 d. Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos išvakarėse, Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejuje (VDKM) atidaryta nauja ekspozicija „Antinacinis ir antisovietinis pasipriešinimas Lietuvoje 1941–1956 m.“ ir atnaujinta tarpukario laikų Ginklų istorijos ekspozicija „Šarvų ir ginklų evoliucija“, kurią XX a. 4-ojo dešimtmečio pabaigoje buvo įkurta Karo muziejaus steigėjo brg. gen. Vlado Nagevičiaus.

Muziejaus direktorius plk. Kęstutis Kuršelis savo kalboje teigė, kad Vytauto Didžiojo karo muziejus yra tarsi vadovėlis apie istoriją, patriotizmą ir laisvę, atmintį ir jausmus, kuris ugdo savo šalies pilietį, gerbia ir saugo tiek savo, tiek kitų žmonių laisvę ir orumą, pagarbą kitam.

„Džiaugiuosi, jog pagaliau įamžintas 1941–1956 m. laikotarpis. Ši ekspozicija leis mums geriau suprasti bei įvertinti anų metų įvykius“, – kalbėjo Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

Naujos ekspozicijos „Antinacinis ir antisovietinis pasipriešinimas Lietuvoje 1941-1956 m.“ stenduose parodyti antinacinio ir antisovietinio pasipriešinimo laikotarpio periodinės spaudos, nuotraukų kopijos, asmeniniai daiktai, pokario partizanų ginklai, apdovanojimai.

Lankytojai pamatys 1938-aisiais pagamintą motociklą „Harley-Davidson“, kuriuo Kaune 1941 m. birželio sukilimo dalyviams sukilėlis A. Ilgauskas vežiojo ginklus, apžiūrės lietuvių tremtinių kapų kryžius, 1989 m. parvežtus iš Igarkos (Sovietų Sąjunga).

Atnaujinta Ginklų istorijos ekspozicija supažindina su pasauline ginkluotės istorija.

Muziejaus ginklų rinkiniams priklausančių eksponatų gausa ir įvairovė suteikia galimybę parodyti rankinių ginklų raidą nuo XVI iki XX a. neapsiribojant vien pavyzdžiais iš Lietuvos, bet ir pristatant iš beveik visos Europos, o taip pat ir tolimųjų kraštų atkeliavusius ginklus. Gausiausią ekspozicijos dalį, apie 300 ginklų, sudaro originalūs ginklai iš Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Rusijos, Belgijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Italijos.

Renginio svečiams ekspozicijas pristatė VDKM Naujausiųjų laikų karybos istorijos skyriaus vedėjas, ekspozicijos „Antinacinis ir antisovietinis pasipriešinimas Lietuvoje 1941–1956 m.“ kuratorius Algirdas Markūnas bei Fondų apskaitos ir apsaugos skyriaus Ginklų istorijos sektoriaus vedėjas, Ginklų istorijos ekspozicijos kuratorius Vidmantas Airini.

Vėliau svečiai apžiūrėjo ekspozicijų sales. Partizanų ir tremtinių dainas dainavo Veronika Povilionienė ir Kauno liaudies dainos klubas „Blezdinga“. Ekspozicijų pristatymo renginyje dalyvavo krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, Kauno įgulos dalinių vadai, 1941 m. birželio sukilimo dalyviai, Vietinės rinktinės kariai, pokario partizanai, politiniai kaliniai, tremtiniai, disidentai, Sąjūdžio dalyviai, 1990–1991 m. savanoriai kūrėjai, Kauno miesto muziejų vadovai, VDKM darbuotojai, žiniasklaidos atstovai.

Artūro Užgalio nuotr.

Plačiau skaitykite:

http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuomenes_atributika/karo_istorija/vytauto_didziojo_karo_muziejus/ekspozicijos.html

Vytauto Didžiojo karo muziejus , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra