Valstybės diena – tautos laisvės ir vienybės šventė

Autorius: Data: 2011-07-06 , 15:50 Spausdinti

Trečiadienis, 2011 m. liepos 6 d. (Vilnius).

Valstybės ir Mindaugo karūnavimo dieną Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo iškilmingoje vėliavų pakėlimo ceremonijoje Simono Daukanto aikštėje.

Sveikindama Lietuvos žmonės, šalies vadovė pabrėžė, jog Liepos 6-oji simbolizuoja mūsų visų laisvę, vienybę ir pareigą Tėvynei.

Valstybės ir Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena yra gera proga prisiminti, kad lietuvis yra tas, kuris jaučiasi toks esąs. Nepamirškime, kad pilietybė liudija ypatingą žmogaus ryšį su savo valstybe, kurį geriau apibūdina žodis „duoti“, o ne „imti“ ar „reikalauti“. Suderinti teisę, laisvę ir atsakomybę šiandien gal net sunkiau negu anais, karaliaus Mindaugo ar Vytauto Didžiojo laikais“, – pabrėžė Prezidentė.

Pasak Lietuvos vadovės, ypatingą piliečio ir valstybės ryšį apibūdina meilė, pasiaukojimas ir atsakomybė. Prezidentės teigimu, suderinti teisę, laisvę ir pareigą Tėvynei yra svarbiausias mūsų visų – kiekvieno šalies piliečio uždavinys kuriant pažangią, demokratinę ir laisvą Lietuvą, įtvirtinant amžinąsias vertybes.

„Šiandien stovime čia, šioje aikštėje, ir didžiuodamiesi žvelgiame į laisvai plazdančią trispalvę. Tai yra geriausias mūsų istorijos sėkmės liudijimas. Būkime verti savo valstybės, kurią prieš šimtmečius kūrė mūsų protėviai ir kurią kasdien kuriame mes“, – sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Valstybės vadovės teigimu, viso pasaulio lietuvių vienybė yra tautos ir valstybės tvirtumo pagrindas. Prezidentė pabrėžė, kad prieš keletą metų gimusi graži tautos tradicija liepos 6-ąją, Mindaugo karūnavimo dieną, visame pasaulyje vienu metu giedoti valstybės himną suvienija Tėvynėje ir tolimiausiuose planetos kampeliuose gyvenančius lietuvius, ugdo jų meilę savo šaliai ir stiprina tautos laisvės siekį.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt 

Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr. Fotogalerija

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra