Valdovų rūmų statybos – teisinėje aklavietėje

Autorius: Data: 2011-02-02 , 10:05 Spausdinti

Į savotišką aklavietę patekusi Vyriausybė atideda Valdovų rūmų atstatymo pripažinimą valstybinės svarbos kultūros projektu.

„Specialistai turėtų dar padirbėti ir pateikti mums sprendimo variantą, kad jame neliktų prieštaravimo tarp dviejų institucijų, kurios rūpinasi ir valstybės lėšų efektyviu panaudojimu, ir viešaisiais pirkimais“, – sakė antradienį, 2011 m. vasario 1 d., po Vyriausybės pasitarimo Premjeras Andrius Kubilius, teigęs, kad „ne ministrų reikalas spręsti teisinius ir kartais sudėtingai atrodančius vidinius prieštaravimus“.

Ūkio ministras Dainius Kreivys sakė, kad iki kito pirmadienio ministerijos viešųjų pirkimų skyrius kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba dar kartą įvertins galimybes išeiti iš susidariusios aklavietes.

„Kaip žinote, į Valdovų rūmų projektą yra investuota per 200 mln. litų, jų konservavimas kainuotų valstybei kiekvienais metais dar po 20 mln. litų. Todėl reikia ieškoti teisinės išeities iš esamos padėties, ir Vyriausybė dar kartą pavedė Ūkio ministerijai, kaip formuojančiai viešųjų pirkimų politiką, rasti sprendimą“, – sakė ūkio ministras.

Kultūros ministro Arūno Gelūno teigimu, vis labiau linkstama į Valdovų rūmų statybų įšaldymą dvejiems trejiems metams, o jiems numatomus pinigus tuomet galima būtų paskirstyti kitoms kultūros įstaigoms – taip esą pralaimėtų viešasis interesas ir visuomenė.

„Kaip politikos naujokas sakyčiau, kad mane stebina susidariusi situacija, kai dvi tarnybos – Valstybės kontrolė ir Viešųjų pirkimų tarnyba, laikosi gana skirtingų pozicijų šituo klausimu. (…) Manau, kad viešasis interesas reikalautų pabaigti kiek įmanoma sparčiau šį objektą, kad neturėtume nebaigto statyti objekto pačiame senamiesčio centre“, – kalbėjo A. Gelūnas.

Jis primena, kad 2013 metais Lietuva, pirmininkaudama ES, bus labai matoma, čia vyks aukščiausio lygio politiniai renginiai. Ministro teigimu, „Litexpo“ kongresų ir parodų rūmų nuomos kaštai yra žymiai aukštesni už Valdovų rūmų nuomos kaštus, o jei iškiltų reikmė konservuoti Valdovų rūmų statybas, tai mažiausiai atsieitų 6,5 mln. litų.

„Blaivi aritmetika verčia ieškoti sprendimų, bet šiandien sprendimo Vyriausybė neturi. Sykiu Kultūros ministerija lauktų saliamoniško patarimo, ką daryti su sutartimi (su rangovu – ELTA) – skaidrinti sąmatą ar sutartį nutraukti ir pasinerti į teismų procesą ir galiausiai jį baigus skelbti naują viešąjį pirkimą naujam rangovui“, – svarstė A. Gelūnas.

Viešųjų pirkimų tarnyba yra konstatavusi, kad Valdovų rūmų atstatymo viešųjų pirkimų statybų darbų sutartis su dabartiniais statybų rangovais turi būti nutraukta, tačiau generalinis statybų rangovas Panevėžio statybos trestas sutarties nutraukimo atveju žada kreiptis į teismą.

Šiems metams Valdovų rūmų pirmojo etapo užbaigimui numatoma skirti 16 mln. litų. Iš viso parengti rūmus 2013 metų renginiams prireiktų 32 mln. litų.

www.lrt.lt

Valdovų rūmų muziejus , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra