Valdovų rūmų paramos vakare – Saulės laikrodžio fragmentų labdaros aukcionas

Autorius: Data: 2012-11-25 , 11:40 Spausdinti

Vienuoliktąjį kartą tradicinis Valdovų rūmų paramos fondo vakaras sukvietė rūmų atkūrimą remiančiuosius bei palaikančiuosius į Taikomosios dailės muziejų 2012 m. lapkričio 21 dieną.

Vakaro svečiai turėjo galimybę išvysti teatralizuotas ceremonijas, kurios Katedros aikštėje džiugino miestelėnus bei miesto svečius aštuonerius metus ir pasiklausyti maestro Petro Vyšniausko ir Lietuvos teatro ir muzikos akademijos studentų atliekamų klasikinės muzikos kūrinių.

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas pristatė muziejaus veiklą – ekskursijas, ledinius, tarptautines parodas Vilniaus dailės galerijoje ir šiuo metu vykstančią Valdovų rūmų kultūros vertybių parodą Taikomosios dailės muziejuje.

Valdovų rūmų paramos fondo pirmininkas Algirdas Vapšys pagerbė Valdovų rūmų atkūrimo rėmėjus, įvardindamas šiais metais rėmusius bei visus Garbės Statytojus (aukojusius daugiau kaip 10 000 Lt) ir Didžiuosius Statytojus (aukojusius daugiau nei 100 000 Lt) Valdovų rūmų paramos fondo.  Jis teigė, kad šiuo metu visos politinės partijos nori parodyti savo narių skaitlingumą. Jam kilo mintis, kad Valdovų rūmų bendruomenė – skaitlingiausia partija, jungianti daugiau negu 70 000 rėmėjų!

Didžiulio svečių dėmesio sulaukė labdaros aukcionas. Jo metu buvo siūloma įsigyti 2 natūralaus dydžio Saulės laikrodžio fragmentus, kuriuos sukūrė dailininkas freskistas Vytautas Poška. Pirmąjį fragmentą įsigijo a. a. Buvusio Lietuvos prezidento Algirdo Brazausko žmona Kristina Brazauskienė, antrąjį – anglų kalbos filologė Audronė ir Gamtos tyrimų centro laboratorijos vėdėjas, profesorius Vincas Būdos. Pasak A. Būdienės, aukcione sudalyvavo spontaniškai, tačiau džiaugiasi įsigytu Saulės laikrodžio fragmentu ir ketina juo papuošti savo namo išorinę sieną terasoje. „Aš ir vyras menui esame neabejingi, taip pat esame patriotai ir palaikome Valdovų rūmų atkūrimo idėją nuo pat pradžių, o šis ne tik įdomus, bet ir istorinės reikšmės kūrinys galės džiuginti net ir mūsų anūkus“, – sakė A. Būdienė. Fragmentai unikalūs, nes pagaminti ta pačia technika, iš tokių pačių medžiagų ir tokiomis pačiomis technologijomis, kaip šią vasarą Valdovų rūmų bokštelio sieną padabinęs Saulės laikrodis.

Paramos vakaro labdaros loterijos prizai galėjo patenkinti net ir išrankiausio svečio skonį. Tai – dailininkų Gražinos Vitartatės, Silvijos Drebickaitės, Gintaro Gesevičiaus, Lino Gelumbausko, Vytauto Poškos ir Rūtos Kulikauskienės paveikslai, nakvynė „Šekspyro“ viešbutyje, vakarienė dviems „Sue‘s Indian Raja“,  „Zoes‘s bar and grill“ restoranuose, vėriniai iš Jūratės Kazickaitės salono, Valdovų rūmų paramos fondo valdybos narys Edmundas Kulikauskas padovanojo dailininkės keramikės Alvyros Mizgirienės paveikslą bei Valdovų rūmų paramos fondo įsteigtus prizus.

Pasibaigus Paramos vakarui, Valdovų rūmų paramos direktorė Valentina Kazėnaitė džiaugėsi, kad kasmet sulaukia daug žmonių, neabejingų Valdovų rūmų atkūrimo idėjai. „Šis istorinės reikšmės statinys – tai valstybingumo ir tautos vienybės simbolis, bylojantis apie garbingą Lietuvos praeitį bei kviečiantis neužmiršti jos ateities, todėl mums ypatingai svarbi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje gyvenančių lietuvių visokeriopa parama“, – kalbėjo V. Kazėnaitė.

Valdovų rūmų paramos fondas įsteigtas 2000 m. ir Lietuvos valdovų rūmų įstatyme įvardijamas kaip specialiai šiam tikslui įkurta visuomeninė organizacija. Fondas įvairiais būdais ir formomis stengėsi prisidėti prie šio valstybinio masto projekto.

Nuo 2005 m. Fondas pradėjo rengti teatralizuotas ceremonijas, tai yra vienas iš Fondo sklaidos būdų apie Valdovų rūmus bei jų istoriją. Fondas taip pat finansavo Nacionalinio muziejaus LDK VR sukurtų informacinių klipų transliavimą per LRT.

Per šiuos metus, Fondo pastangomis buvo užbaigti  trys Valdovų rūmų paramos komiteto JAV lėšomis finansuojami projektai. Tai ant fasadinio bokštelio sienos įrengtas Saulės laikrodis, trečio aukšto Reprezentacinėje salėje nutapytas frizas su 23 Lietuvos Didžiosios Kunigaikštytės dignitorių šeimų herbais ir Lietuvos tūkstantmečio proga dovanotas 67,5 centimetrų Tūkstantmečio varpas, sveriantis 184 kilogramų ir paskambinus aidintis 112 sekundžių.

Valdovų rūmų paramos fondo informacija, tel. 261 4063,  fondas@lvr.lt

Vytauto Abramausko nuotr.

Nuotraukoje: Saulės laikrodžio fragmentų autorius Vytautas Poška, Kristina Brazauskienė, Valdovų rūmų paramos fondo valdybos pirmininkas Algirdas Vapšys

Valdovų rūmų muziejus ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra