Valdovų rūmų paramos fondo iškilmės

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Liepos 5 d. 15 val. Katedros aikštėje Valdovų rūmų paramos fondas surengė rėmėjų pagerbimo iškilmes. Net ir prasidėjusi liūtis neišsklaidė gausiai susirinkusių žiūrovų, dalyvių, svečių. Savo dalyvavimu renginį pagerbė Ministras pirmininkas Algirdas Brazauskas su ponia, dr. Juozas Kazickas su ponia, Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius, Kultūros ministrė Roma Žakaitienė. Svečius sveikino Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras, vadovaujamas plk. Algirdo Radzevičiaus.
Premjeras Algirdas Brazauskas padėkojo visiems rėmėjams už idėjos palaikymą bei paramą. Iš viso jau yra per 35 000 rėmėjų.
Šiais metais Katedros aikštėje buvo pagerbti mokinių konkurso konkurso „Įdomiausia istorijos pamoka Valdovų rūmuose“, Dr. Juozo Kazicko premijos laureatai – žurnalistai ir aktyviausi rėmėjai, bei įteikti diplomai ir apdovanojimai didiesiems atstatymo rėmėjams.
Mokinių konkursą ,,Įdomiausia istorijos pamoka Valdovų rūmuose” surengė Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos jaunimo turizmo centras ir Valdovų rūmų paramos fondas. Trims prizinių projektų autoriams Katedros aikštėje Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius įteikė ministerijos pagyrimo raštus, fondo direktorė Indrė Jovaišaitė įteikė piniginius apdovanojimus bei dovanas. Birštono vidurinės mokyklos moksleiviai pateikė geriausią projektą – „Istorinė puota“. Birštoniečiai siūlo surengti atkurtuose rūmuose puotą, kurios dalyviais taptų rūmų lankytojai ir įtraukti juos į intriguojantį senovės ir istorijos žaidimą. Apdovanoti buvo taip pat Alytaus Panemunės vidurinės mokyklos ir Trakų rajono Paluknio ,,Medeinos” vidurinės mokyklos mokinių darbai, užėmę antrą bei trečią vietas. Iš viso konkurse dalyvavo 26 mokinių grupės.
Daugiausia prisidėję prie Valdovų rūmų atstatymo garsinimo ir paramos organizavimo buvo apdovanoti dr. Juozo Kazicko įsteigtomis premijomis, kurių bendra suma siekia 15 000 litų. Žurnalistai buvo pakankamai aktyvūs konkurse ir iš viso per metus sulaukta 120 straipsnių 29 leidiniuose. Dr. J. Kazicko diplomai “už informatyvias publikacijas ir domėjimąsi Valdovų rūmų tema” buvo įteikti: Raimondui Sipavičiui, Linui Jonušui dienraščio ,,Lietuvos aidas” korespondentui, Snieguolei Dovidavičienei ,,TV per savaitę” žurnalistei. Daugeliui žurnalistų bei leidinių redakcijoms išrašyti padėkos raštai.
Už aktyvų atstatymo idėjos palaikymą skirtos penkios premijos. Lietuvos skautų sąjungos draugovės ,,Žalgirio aidai” skautams premija skirta už savanorišką talkininkavimą ir budėjimą paviljone ,,Valdovų rūmų vartai”. Lietuvos muzikų rėmimo fondui premija skirta už nuoseklią ir ilgalaikę rūmų atstatymo garsinimo programą, Juozui Vercinkevičiui, ,,Vorutos” laikraščio redaktoriui už pastovų idėjos palaikymą, o Algirdui Pilveliui ,,Lietuvos aido” redaktoriui už konkretų paramos projektą ir nuolatinį idėjos palaikymą. Jauniausiam laureatui, J. Basanavičiaus vidurinės mokyklos 9 klasės, 14 m. moksleiviui Justinui Gasiūnui apdovanojimas skirtas už Valdovų rūmų maketo projektą, skirtą jaunajai kartai.
Valdovų rūmų paramos fondo valdybos pirmininkas Edmundas Kulikauskas padėkojo visiems rėmėjams, ypač tiems, kuriems ir vienas litas yra brangus. Jis taip pat atkreipė dėmesį į prieš kelias dienas Fondo pastatytus stendus, kuriose išvardinti visi Valdovų rūmų Statytojai – asmenys arba organizacijos, paaukoję po 1 000 Lt arba daugiau. Stenduose, greta atstatomų rūmų iliustracijų, pateikta rūmų atstatymo apžvalga devyniomis užsienio kalbomis.
Didiesiems Statytojams – Dr. Juozui Kazickui, UAB ,,Kauno energetikos remonto” vadovui Albertui Navickui ir UAB „Rūta” direktoriui Algirdui Gluodui., parėmusiems 100 000 litų ir didesne auka, buvo įteikti ypatingi diplomai bei Valdovų rūmų maketai.
Baigiamąjį žodį taręs E. Kulikauskas padėkojo ir gražiai prisidedantiems prie darbų skautams moksleiviams. Talkininkaujantys studentai skautai ir skautės tądien padėjo pristatyti istorines vėliavas – dail. Arvydo Každailio atkurtą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vėliavą, Mindaugo, Vytauto, Jogailos, Vilniaus vaivadijos, Trakų vaivadijos ir Žemaičių seniūnijos. Šias vėliavas kokybiškai pasiuvo Kauno lengvosios pramonės ir paslaugų verslo mokykla.
Debesis išvaikė stiprūs saksofono ir birbynės dueto garsai. Petras Vyšniauskas ir Antanas Smolskus svečiams dovanojo du nuostabius kūrinius ir praskaidrino visų nuotaiką bei orą. Pragiedrėjus, renginys baigėsi pakilia nuotaika. Po renginio Premjeras Algirdas Brazauskas su žmona Kristina apsilankė paviljone ,,Valdovų rūmų vartai” ir abu paaukojo po 500 litų. Taip pat apsilankė ir paliko auką Kultūros ministrė Roma Žakaitienė, bei kiti svečiai.
 

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra