Valdovų rūmų muziejus tarptautinėje „Vilniaus knygų mugėje 2011“

Autorius: Data: 2011-02-14, 10:45 Spausdinti

2011 m. vasario 17−20 d. Valdovų rūmų muziejus jau antrą kartą dalyvaus tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, vyksiančioje parodų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius).

Maloniai kviečiame aplankyti trečiojoje parodos salėje esantį Valdovų rūmų muziejaus stendą (Nr. 3.13A), įsigyti leidinių ir dalyvauti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės knygos kultūra ir istorija susijusioje viktorinoje. Taip pat kiekvieną mugės dieną vyks edukaciniai renginiai „Tu gali sukurti knygą“, o vasario 19 d. 10.00 val. – kultūrinis renginys „Epochas ir sienas peržengianti LDK savastis. Valdovų rūmų muziejaus leidybos programos ir naujausių leidinių pristatymas“.

Valdovų rūmų muziejus, siekiantis puoselėti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės knygos kultūros tradicijas, šiais metais Vilniaus knygų mugėje pristato savo leidybinės veiklos kredo – į dabartį grąžinti mūsų šalies senosios raštijos ir dvasinio paveldo paminklus, išryškinti istorinių epochų ribas peržengiančius daugiakultūrės Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės tapatybės ženklus. Knygų mugėje pristatomi Valdovų rūmų muziejaus leidiniai, organizuojami kultūriniai ir edukaciniai renginiai.

Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai kviečia aplankyti trečiojoje mugės salėje esantį stendą (Nr. 3.13A). Jį puošia plakatai su atkuriamais Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmais, su per archeologinius tyrinėjimus Valdovų rūmų teritorijoje aptiktų bei rašto ir knygos kultūros tradiciją liudijančių radinių (stilius, rašalinė, knygų sagtelės ir kt.) atvaizdais ir su vertingų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės leidinių fotografijomis. Čia galėsite išsamiau susipažinti su Valdovų rūmų muziejaus išleistomis knygomis ir kitais leidiniais bei jų įsigyti. Muziejaus bendruomenės nariai mielai pasidalys žiniomis apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos istoriją bei jos atkūrimą, pristatys institucijos misiją ir veiklą. Galėsite savo jėgas išbandyti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės knygos kultūra ir istorija susijusioje viktorinoje bei laimėti vertingų prizų.

Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai parodos lankytojus maloniai kviečia į edukacinius renginius „Įspaudas iš kunigaikščių knygų“, vyksiančius kūrybinėje studijoje „Tu gali sukurti knygą“ (salė Nr. 4). Muziejininkai padės iš odos skiautelės pasidaryti knygų skirtuką bei papuošti jį Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto (1520–1572) knygų vinjetėmis – mažais ornamentiniais piešiniais. Kartu bus atliekama renesansinė muzika ir skaitoma senoji literatūra. Į šiuos renginius kviečiame 17 d. (10.00–12.00 val.), 18 d. (10.00–13.00 val.), 19 d. (13.00–14.30 val.) ir 20 d. (10.00–14.00 val.).

2011 m. vasario 19 d. 10.00 val. salėje Nr. 5.2 vyks kultūrinis renginys Epochas ir sienas peržengianti LDK savastis. Valdovų rūmų muziejaus leidybos programos ir naujausių leidinių pristatymas“. Jame bus pasakojama apie Valdovų rūmų muziejaus leidybos veiklos siekinius ir pasiekimus, pristatomi naujausi leidiniai, tarp jų – „Kalbų varžybos. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir didikų sveikinimai“ (parengė, iš lotynų kalbos išvertė, įvadą ir komentarus parašė Eugenija Ulčinaitė) ir tarptautinės parodos „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje… Žalgirio atodangos“ to paties pavadinimo katalogas. Renginyje dalyvaus dr. Vydas Dolinskas, prof. Eugenija Ulčinaitė, dr. Darius Kuolys ir kiti. Ansamblio „Banchetto musicale“ šokėjai (vadovė Jūratė Vičienė) atliks Gotikos ir Renesanso epochų šokius.

Iki malonių susitikimų tarptautinėje „Vilniaus knygų mugėje 2011“.

www.valdovurumai.lt

Spauda , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra