Valdovų rūmų muziejus kviečia į edukacinę popietę Taikomosios dailės muziejuje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kviečia į šeštadienines edukacines popietes „Medžio kalba“ Vilniaus žemutinėje pilyje.
 
2010 m. vasario 6 d., šeštadienį 15 val., I dalis
 
Dalyvauja muziejaus darbuotojai: dendrochronologė dr. Rūtilė Pukienė, archeologai dr. Daiva Steponavičienė ir Egidijus Ožalas, medžio konservatorė Deimantė Baubaitė.
 
Vilniaus Žemutinė pilis yra vienas iš nedaugelio archeologijos kompleksų, kuriuose gerai išsilaikė organika. Ilgamečių archeologinių tyrimų metu Vilniaus Žemutinės pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų teritorijoje surasta įvairių laikotarpių medžio statinių liekanų ir daug medžio dirbinių. Medžiai praeities įvykių metraštininkai. Kaip iškoduoti medienos metinių rievių raštą? Kaip išsaugoti šimtametę medieną?
 
2010 m. vasario 13 d., šeštadienį 15 val., II dalis
 
Dalyvauja muziejaus darbuotojai: archeologė Irena Kaminskaitė, dendrochronologė dr. Rūtilė Pukienė, medžio konservatorė Deimantė Baubaitė, istorikas Dalius Avižinis, senaisiais mediniais instrumentais groja Ieva Baublytė.
 
Medžio dirbiniai buvo nuolatiniai ne tik paprastų miestiečių, dvarą aptarnaujančių amatininkų, dvariškių, bet ir valdovų buities ir kultūros palydovai. Išsaugoti mediniai dirbiniai liudija, kaip atrodė darbo įrankiai, kokiomis priemonėmis buvo važinėjama, iš kokių indų bei su kokiais įrankiais buvo valgoma, kokiais žaislais bei kokius žaidimus žaidė vaikai ir net suaugusieji, kaip žmonės stengėsi būti gražūs ir tvarkingi, kokie atributai galėjo būti naudojami pagoniškose apeigose bei daugelį kitų dalykų.
 
Renginiai vyks Lietuvos dailės muziejaus padalinyje – Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius), Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų radinių parodos salėje.
 
Prašome registruotis iš anksto, nes dalyvių skaičius ribotas: tel. (8 5) 261 7445 arba (8 5) 262 0007
 
Edukacinių užsiėmimų kainos Taikomosios dailės muziejuje:
 
Vaikams – 1 Lt, suaugusiesiems – 2 Lt.
 
www.valdovurumai.lt; el. p.: edukacija@valdovurumai.lt
 
Edukacijos ir lankytojų centro vedėjo pavaduotoja, edukacijos grupės administratorė Vida Kaunienė, mob. tel. +370 684 12017, kabineto tel. (8 5) 261 7445, centro tel. (8 5) 262 0007, el. p.: v.kauniene@valdovurumai.lt, edukacija@valdovurumai.lt
 
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
http://www.valdovurumai.lt
Įmonės kodas 302297628, Katedros a. 3, LT–01100 Vilnius, Faksas + 370 5 212 7470
 
Nuotraukoje: Iš pirmosios renginio dalies: popietės svečiai apžiūrinėja pušį, kuri išdygo 1283 m., brendo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių Gedimino, Algirdo, Kęstučio, Vytauto laikais, vėliau buvo nukirsta ir panaudota Vilniaus žemutinės pilies statybai. Komentuoja dr. R. Pukienė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra