Valdovų rūmų atstatymą parėmė Lietuvos muzikų rėmimo fondas

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Jau dvyliktus metus sėkmingai veikiantis Lietuvos muzikų rėmimo fondas parėmė Lietuvos valdovų rūmų atstatymą. 2003 m. gegužės 21 dieną fondas paaukojo 1000 litų.
Gegužės 28 dieną Stasio Vainiūno namų veiklos penkerių metų jubiliejaus proga vykusios šventės metu Lietuvos muzikų rėmimo fondo direktorei Liucijai Stulgienei buvo įteiktas Lietuvos valdovų rūmų Statytojo diplomas.
Prieš metus užsimezgusi Lietuvos muzikų rėmimo ir Valdovų rūmų paramos fondų draugystė leido dar platesniam visuomenės ratui sužinoti apie istorinių rūmų atstatymą sostinėje.
Praėjusiais metais, minint Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, liepos 6-ąją, Lietuvos muzikų rėmimo fondui buvo įteiktas dr. Juozo Kazicko apdovanojimas už tvirtą ir sistemingą idėjos apie Valdovų rūmus skleidimą. Lietuvos muzikų rėmimo fondo organizuojamuose renginiuose nuolatos pateikiama informacija apie Valdovų rūmus, jų atstatymo darbus ir ateities planus.
Vilniaus Žemutinėje pilyje esantys Lietuvos valdovų rūmai apie keturis šimtmečius buvo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūrinis centras. Čia veikė pirmasis Lietuvos muzikinis teatras, o 1636 m. rūmuose buvo parodyta pirmoji opera.
Lietuvos valdovų rūmų atstatymo darbai oficialiai buvo pradėti 2002 m. pavasarį. Šį istorinį atstatymą finansuoja valstybė. Privačioms lėšoms kaupti įsteigtas Valdovų rūmų paramos fondas.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra