Valdovų rūmai: pirmasis ceremonijų sezonas

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Praėjusį sekmadienį šalia atstatomų Valdovų rūmų įvyko paskutinė teatralizuota istorinė ceremonija, kurią papildė šešių kuokomis ir kalavijais ginkluotų, šarvais apsirengusių riterių dvikovos. Paskutinės šiemet ceremonijos pradžią ir pabaigą skelbė senovinės patrankos šūvis.
Nuo birželio 8 d. Valdovų rūmų paramos fondo ir MP3 agentūros rengiama istorinė ceremonija buvo baigta šį savaitgalį. Sekmadienį ji vyko 20 kartą, sutraukdama daugiausia žiūrovų per visą renginių seriją – vilniečiai jau įprato, kad kiekvieną sekmadienį, tuo pačiu metu – 14-tą valandą, prie Valdovų rūmų vyksta istorinės ceremonijos ir mielai rinkosi jų pažiūrėti. Susiformavo nuolatinių žiūrovų grupė, kiekvieną sekmadienį besirenkanti Gedimino paminklo papėdėje paklausyti Valdovų rūmų šauklio.
„Planuodami ceremoniją baiminomės, kad nepastovūs Lietuvos orai gali labai įtakoti renginio eigą“, – pasakojo Valdovų rūmų paramos fondo direktorė Indrė Jovaišaitė. – Per lietų groti būgnais, fleitomis ir trimitais neįmanoma, o laukti kol nustos lyti irgi negalima – užsibrėžta tradiciją išlaikyti bet kokiu oru, kai ceremonija prasideda tiksliai 14 valandą, nuskambėjus paskutiniam Katedros aikštės bokšto varpo dūžiui.“
Scenarijų ceremonijai sukūrė agentūra MP3, originalią Renesanso laikotarpio muziką – kompozitorius Teisutis Makačinas, istorinių kostiumų autorė – dailininkė Rūta Guzevičiūtė, tesktų autoriai – Kazys Almenas ir Renata Šerelytė. Ceremoniją įgyvendino profesionalūs aktoriai ir muzikantai. Visi prie ceremonijos prisidėję asmenys patvirtino savo pasiryžimą ir kitąmet dalyvauti šio jau tradiciniu tapusio renginio kūrime.
Planuojama, kad kitais metais ceremonija prasidės gegužės mėnesį, kai tik atšils orai. Siekiant į šią tradiciją įtraukti vilniečius, fondas kvies prie ceremonijos prisidėti istorijos brangintojus, kad jie kiekvieną sekmadienį į ceremoniją rinktųsi vilkintys senoviniais kostiumais. Ši praktika labai populiari užsienio šalyse, kuriose prie žymiausių istorinių vietų renkasi istoriniais rūbais apsirengę entuziastai.
Nuotrauką rasite laikraštyje „Voruta“ Nr. 19 (589), 2005 m. spalio 8 d.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra