Vakaras, skirtas M. K. Čiurlionio 100-osioms mirties metinėms

Autorius: Data: 2011-09-30 , 09:13 Spausdinti

2011 m. spalio 4 d., antradienį, 18 val. Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje skaitykloje (II a.) vyks vakaras, skirtas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 100-osioms mirties metinėms, „Bandymas suprasti“.

Fragmentus iš leidinių apie M. K. Čiurlionį, laiškus, lietuvių poetus eiles apie jį skaitys Gražina Urbonaitė. Jo mėgiamų kompozitorių muziką violončele gros Ramutė Kalnėnaitė.

Šiemet balandžio 10 d. minėjome šimtąsias Mikalojaus Konstantino Čiurlionio (1875 09 22-1911 04 10) mirties metines. Net ir praėjus šimtmečiui, Čiurlionio fenomenas nepaliauja stebinti, šio menininko portretas tebėra mįslingas dviem konkuruojančiais jo talento profiliais. Tai kompozitorius – lietuvių muzikos klasikas, kurio sukomponuotas garsų pasaulis iki šiol skleidžia kultūrinį XX a. pradžios aromatą – Čiurlionio aplinką gyvenant ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, Vokietijoje ar Rusijoje. O kita jo sielos pusė – dailininko genijus, poetiškai išsiliejęs drobėse mistiškais simboliais…

Šia proga UNESCO 2011-uosius yra paskelbusi M. K. Čiurlionio metais.

Net prabėgus šimtmečiui po M. K. Čiurlionio mirties jo kūryba žavisi meno mėgėjai visame pasaulyje. Šio vieno iš žymiausių Lietuvos menininkų 100-osios mirties metinės minimos ne tik Lietuvoje. Jau šiai progai skirti renginiai vyko Azerbaidžane, Latvijoje, Armėnijoje, JAV, Lenkijoje.

Maloniai kviečiame

Rūta Skorupskaitė, Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos renginių organizatorė, tel. 8 262 29 82, Trakų g. 10, LT-01132, Vilnius, www.amb.lt

Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra