Vakaras, skirtas Lietuvos švietimo reformos pradininkės Meilės Lukšienės 100-osioms gimimo metinėms

Autorius: Data: 2013-09-12 , 14:01 Spausdinti

2013 m. rugsėjo 17 d., antradienį, 17 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje įvyks vakaras, skirtas Lietuvos švietimo reformos pradininkės Meilės Lukšienės 100-osioms gimimo metinėms.

Tai vienas iš renginių, skirtų šiai UNESCO 2013 metais minimai sukakčiai. Vakaro metu prisiminimais dalinsis Meilės Lukšienės dukra Ingė Lukšaitė, Violeta Žalytė, Romualdas Ozolas, Darius Kuolys bei Viktorija Daujotytė. Taip pat bus galima apžiūrėti LMA Vrublevskių bibliotekos darbuotojų parengtą parodą Švietimo istorikei ir reformos iniciatorei Meilei Lukšienei – 100“. Parodoje eksponuojami dokumentai ir leidiniai, pristatantys M. Lukšienės (1913–2009) gyvenimą ir įvairiapusę veiklą. Galite apžiūrėti niekur neskelbtų šeimos fotografijų.

Meilei Lukšienei švietimas buvo pagrindinis kelias kuriant savarankišką, tikrai demokratišką ir solidarią laisvų žmonių bendruomenę, o tautiškumas turėjo atsispirti į istoriją ir ją kūrusias asmenybes, bet neužsisklęsti, išlikti santykyje su likusiu pasauliu. Sovietmečio sistemai M. Lukšienė priešinosi saugodama kultūrą, telkdama bendraminčius ir darydama įtaką jaunimui. Už tai ji apkaltinta nacionalizmu ir 1958 m. drauge su kolegomis atleista iš Vilniaus valstybinio universiteto Literatūros katedros vedėjos pareigų. Vėliau ji darbą tęsė Pedagoginiame mokslinių tyrimų institute, o prasidėjus atgimimui buvo pakviesta į Sąjūdžio iniciatyvinę grupę. Atkūrus nepriklausomybę M. Lukšienė parengė Lietuvos švietimo koncepciją, tačiau Seimas jos nepatvirtino. Nepaisant to, daugelis jos idėjų darė įtaką įgyvendinant švietimo reformą nepriklausomoje Lietuvoje.

Maloniai kviečiame dalyvauti. 

Informaciją parengė Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 2126890

Nuotraukose: Dešinėje – Meilytė Vilniuje. 1919 m. (LMAVB RS F391-623 lap. 1), kairėje – Meilytė Voroneže. 1918 m. (LMAVB RS F391-634 lap. 3)

Kultūra , , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra