Vakaras J. Bieliauskienės atminimui

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2009 m. gruodžio 18 d. Lietuvos genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į vakarą, skirtą antisovietinio pasipriešinimo dalyvės, buvusios politinės kalinės Jadvygos Bieliauskienės atminimui.
 
15 val. šv. Petro ir Povilo bažnyčioje vyskupas Juozas Tunaitis aukos atminimo šv. Mišias.
 
Po jų 16 val. renginys persikels į Tuskulėnų Rimties parko memorialinio komplekso konferencijų salę (Žirmūnų g. 1F, Vilnius).
 
Jadvyga Bieliauskienė mirė šių metų lapkričio 21 dieną Vilniuje, palaidota Antakalnio kapinėse.
 
Sovietmečio disidentė, lagerių kalinė, Lietuvos Nepriklausomybės gynimo Sausio 13–osios brolijos įkūrėja, ilgametė pirmininkė, Garbės pirmininkė šių metų pradžioje atšventė 80 metų jubiliejų.
 
Tebūdama vos dvidešimties ir studijuodama Palangos gimnazijoje, J. Bieliauskienė įsijungė į kovą prieš sovietinę sistemą, padėjo Lietuvos partizanams.
 
Buvo suimta ir pateko į lagerį, kur kalėjo 8 metus. 1971 metais vėl įsitraukė į pogrindinę veiklą, dalyvavo Eucharistijos bičiulių judėjime, prisidėjo prie „LKB Kronikos“ platinimo.
 
1982 m. spalio 29 dieną buvo suimta antrą kartą ir pateko į tuo metu vienintelį Sovietų Sąjungoje moterų politinių kalinių lagerį. Ten kalėjo iki 1986 metų lapkričio mėnesio.
 
Grįžusi toliau dalyvavo prieš sistemą nukreiptuose renginiuose, o po kruvinųjų Sausio įvykių išvystė plačią veiklą, padėdama nukentėjusiems, įregistravo Broliją, su kuria anuomet ryšius užmezgė net Jungtinių Tautų Organizacija.
 
Baltijos fotografijos linija
 
Kęstučio Vanago/BFL nuotr.
 
www.bernardinai.lt
 
Nuotraukoje: Antisovietinio pasipriešinimo dalyvė, buvusi politinė kalinė J. Bieliauskienė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra