„Vaikystės sodas“ pradėjo bendradarbiavimą su Vytauto Didžiojo universitetu!

Autorius: Data: 2016-01-19 , 17:11 Spausdinti

Jolita MACELYTĖ, UAB „Vaikystės Sodas“ komunikacijos specialistė

Didžiausias ikimokyklinio ugdymo įstaigų tinklas Baltijos šalyse „Vaikystės sodas“ ir Karalienės Mortos mokykla, atstovaujama vadovės dr. Austėjos Landsbergienės, pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vytauto Didžiojo universitetu ir jo rektoriumi prof. Juozu Agučiu.

Šia sutartimi siekiama suvienyti pajėgas mokslo ir praktinių veiklų srityse: kartu vykdyti įvairius tyrimus, bendrus projektus, išbandyti naujoves, suteikti galimybę studentams „Vaikystės sode“ ir Karalienės Mortos mokykloje atlikti praktiką.

„Labai pasigendame vadybos specialistų švietime. Švietimo organizacija yra specifinė, joje veikia kitokie vadybos principai. Kartais mokytoją perkėlus į vadovo poziciją išeina, kad mokykla praranda gerą mokytoją, o darželis gauna prastą vadovą. Tikimės užmegzti bendradarbiavimą su švietimo vadybos, mokyklinės psichologijos ir kitų programų studentais, absolventais“, – sakė A. Landsbergienė.

Beje, beveik nėra precedento Lietuvoje, kad universitetas bendradarbiautų su ikimokyklinio ugdymo įstaiga. O tai yra labai svarbu.

„Matome, kokie pedagogikos absolventai pas mus ateina: jie žino daug apie M. Montessori metodą ir t. t., tačiau jei vaiką ištinka pykčio priepuolis, jie nežino ką daryti, nes per mažai „čiupinėjo“ savo profesiją“, – pažymėjo A. Landsbergienė. – Be to, šiandien domėjimąsi gamtos mokslais pradedama skatinti tik gimnazijose, pavyzdžiui, pritraukiant olimpiadose dalyvauti vaikus, kurie jau domisi ta sritimi. Tačiau reikėtų pagalvoti, kaip sudominti mažuosius, kad entuziastų šioje srityje būtų daugiau

Tie vaikai už 15-20 metų bus universitetuose, Seime, versle, jie bus ta naujoji Lietuva. Reikėtų ja domėtis jau šiandien ne tik rašant strategijas, bet ir dirbant su tais vaikais, skiepijant tam tikras vertybes“.

Lietuva , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra