Vaikams turime suteikti mylinčios šeimos globą

Autorius: Data: 2016-05-19 , 13:36 Spausdinti

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė aplankė Nerijaus ir Simonos Tubių šeimyną. Jauniausia Lietuvoje ir kol kas vienintelė šeimyna Anykščių rajone, Jokūbavos kaime, įsikūrė prieš 5 metus. Su dukra Tubiai augina 14 vaikų, iš kurių 8 yra laikini globotiniai, o likusieji – nuolatiniai.

„Šeimynos, globėjų šeimos ir profesionalūs globėjai – tai reali alternatyva vaikų globos namams ir geriausias įrodymas, kad Lietuva ateityje galėtų apsieiti be globos namų. Kiekvienas vaikas turėtų augti jį mylinčios šeimos aplinkoje“, – sakė Prezidentė.

Valstybės vadovės teigimu, nors Seime daugiau kaip metus stringa Vaiko teisių apsaugos pagrindų ir kiti įstatymai, o savivaldybėse – globos įstaigų pertvarka, 52 šeimynos jau šiandien rūpinasi 452 vaikais, netekusiais tėvų globos. Pasak Prezidentės, jeigu tokių šeimynų nebūtų, visi šie vaikai augtų globos namuose. Todėl tokioms šeimynoms ir globėjams būtina parama ir visuomenės palaikymas.

Prezidentės iniciatyva buvo priimtos ne vieno įstatymo pataisos, skirtos skatinti globai ir įvaikinimui. Nuo ateinančių metų bus dvigubinama parama globai šeimoje, padidinta parama šeimynoms ir ribojamas mažiausių vaikų patekimas į globos įstaigas. Taip pat spartinami globos ir įvaikinimo procesai teismuose, o kiekviena savivaldybė įpareigota savo teritorijoje užtikrinti savalaikį globėjų ir įtėvių parengimą.

Prezidentės rūpestis dėl įvaikinimo ir skatinimas, kad vaikai augtų šeimose ir šeimynose – vienas iš pagrindinių nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ tikslų. Valstybės vadovės inicijuotos kampanijos siekiai – sutelkti savivaldybes, nevyriausybines organizacijas ir verslą aktyviai stabdyti smurtą, patyčias, vykdyti savižudybių prevenciją, mažinti priklausomybių mastą, skatinti įvaikinimą ir vaikų globą šeimose.

Prezidentės spaudos tarnyba

Lietuva ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra