Vaidotuose – moderniausia skirstymo stotis Rytų Europoje

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Konsorciumas, vadovaujamas „Siemens“, pagal AB „Lietuvos geležinkelių“ užsakymą modernizavo Vaidotų skirstymo stotį, esančią netoli Vilniaus. Dabar tai – pirmoji visiškai automatizuota skirstymo stotis Rytų Europoje.
 
„Vaidotų skirstymo stotyje susikerta Baltijos regiono geležinkelio keliai. Dėl padidėjusių Rytų ir Vakarų šalių prekybos transporto srautų stotis pasiekė savo pralaidumo ribas. Iki šiol skirstomojo kalnelio pajėgumas siekė 1 800 krovininių vagonų per parą, todėl stoties infrastruktūros modernizavimas buvo vienas pagrindinių uždavinių siekiant užtikrinti didesnį pralaidumą“, – teigia AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius Stasys Dailydka.
 
„Siemens“ vadovaujamas konsorciumas modernizavo ir išplėtė skirstymo įrangą – stoties pajėgumas buvo padidintas iki 3 000 vagonų per parą.
 
Atliekant geležinkelio stoties modernizavimo darbus buvo rekonstruotas skirstymo kalnelis – po juo įrengta speciali geomembrana bei sudėtinga drenažo ir kolektorių sistema. Kalnelyje buvo sumontuotas 21 iešmas, įrengti 24 hidrauliniai stabdikliai, sudėtinga kabelių montavimo sistema. Taip pat buvo sumontuota ir vagonų greičio, svorio ir gabaritų matavimo bei vėjo greičio ir krypties nustatymo įranga. Visą įrangą ir skirstymo kalnelį valdo „Siemens“ sukurta ir įdiegta mikroprocesorinė valdymo sistema „MSR32“, kuri pakeitė ankstesnę sistemą, veikusią relinės technologijos pagrindu.
 
„Dėl visiškai automatizuoto skirstymo ne tik pagreitėja traukinių formavimo procesas bei išauga jo kokybė, bet ir žymiai padidinamas saugumas, nes kelyje nebereikia atlikti pavojingų darbų“, – teigia „Siemens“ AG geležinkelių automatizavimo padalinio generalinis direktorius dr. Jochen Eickholt.
 
Modernizuojant stotį buvo įrengti keturi nauji atvykimo išvykimo keliai, dar keturi buvo prailginti iki 1 050 metrų ilgio. Siekiant užtikrinti stoties aprūpinimą elektros energija, buvo modernizuotos šešios transformatorinės pastotės bei įdiegta elektros renginių valdymo ir kontrolės sistema SCADA. „Siemens“ vadovaujamas konsorciumas Vaidotų skirstymo stotyje įrengė iešmų šildymo sistemą, sumontavo naują skirstymo kalnelio vaizdo įrašymo sistemą, atnaujino ir pagerino apšvietimo sistemą. Taip pat buvo atstatyta ir rekonstruota lietaus surinkimo ir valymo sistema, modernizuota radijo ryšio sistema bei papildoma signalizacijos sistema, įrengta elektros ir ryšių kanalizacijos sistema.
 
Vaidotų skirstymo stoties darbai buvo atliekami netrikdant stoties darbo, t. y. vykstant traukinių eismui.
 
Konsorciumas, kurį sudarė „Siemens“ AG, Lietuvos „Siemens“ bei „Sona Präzisionsschmiede“ GmbH be modernizavimo darbų atliko ir projekto parengimo bei statybos darbus. Rengiant šį itin kompleksišką ir sudėtingą projektą dalyvavo 12 skirtingų sričių projektavimo įmonių, o vykdant statybos darbus – mažiausiai 16 specializuotų įmonių.
 
Apie AB „Lietuvos geležinkeliai“
 
Tai – viena iš didžiausių įmonių šalyje. Bendrovėje dirba daugiau nei 10 000 darbuotojų. Sėkmingai veikianti įmonė sukuria maždaug 1,4 proc. šalies bendro vidaus produkto (BVP). AB „Lietuvos geležinkeliai“, kurios pagrindinė veikla yra krovinių, o taip pat keleivių vežimas, apyvarta 2008 metais siekė 1,6 milijardo litų. Per paskutinius penkerius metus į Lietuvos geležinkelius investuota daugiau nei 2 milijardai litų. Daugiau nei pusė visų investicinių lėšų yra pačios bendrovės uždirbti pinigai. Didžioji dalis investicijų, beveik 70 proc., skiriama geležinkelių infrastruktūrai gerinti. Šiuolaikiniai keliai ir riedmenys, naujausiomis informacinėmis technologijomis pagrįstas valdymas – pagrindinės „Lietuvos geležinkelių“ vystymo kryptys.
 
Apie „Siemens“
 
Tarptautinė technologijų ir inovacijų kompanija „Siemens“ kuria ir diegia sprendimus energijos, pramonės, sveikatos priežiūros bei IT srityse. Finansiniais 2008 m. „Siemens“ pajamos iš tęstinės veiklos sudarė 77,327 mlrd. eurų, o grynasis pelnas – 5,866 mlrd. eurų. „Siemens“ įkurta 1847 m., jos pagrindiniai biurai yra Berlyne ir Miunchene (Vokietija). Kompanijos sprendimai žinomi daugiau nei 190 šalių. Kompanijoje dirba apie 430 tūkst. darbuotojų. Daugiau informacijos: www.siemens.com, www.siemens.lt.
 
Apie „Siemens Mobility“
 
Transporto sprendimų padalinys yra vienas iš pirmaujančių tarptautinių transporto ir logistikos sprendimų bei technologijų tiekėjų. „Siemens“ sprendimų spektras transporto sistemų srityje yra labai platus – nuo prekinių lokomotyvų, metro iki greitaeigių tarpmiestinių traukinių, nuo geležinkelių elektrifikacijos ir eismo kontrolės sistemų iki oro uostų logistikos ir pašto automatizavimo.
 
Daugiau informacijos: www.siemens.com/mobility
 
Kontaktinis (–iai) asmuo (–enys): Ramūnas Gaukštas, „Siemens“ ryšių ir rinkodaros vadovas Lietuvoje, tel. (5) 239 1590, el. p. ramunas.gaukstas@siemens.com
 
Pranešimą paskelbė Dainora Smelstoriūtė, Saldo partneriai

Sena VorutaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra