Vagystės iš Šiluvos bažnyčios byloje sulaikytas naujas įtariamasis

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Raseiniai, sausio 6 d. (IPA-BNS). Kriminalinės policijos pareigūnai pirmadienį sulaikė naują įtariamąjį stebuklingojo Šiluvos paveikslo auksinių karūnų pagrobimo byloje. Pačios relikvijos kol kas nesurastos.
Kaip antradienį sakė Raseinių rajono apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Eividas Chmieliauskis, 48-erių metų A.D. sulaikytas pirmadienį vėlai vakare.
Sulaikymo metu Raseinių policijai talkino ir Kriminalinės policijos biuro pareigūnai.
Pasak prokuroro, sulaikytasis gyvena asocialiai, dėl įvairių nusikaltimų buvo ir anksčiau įkliuvęs. Neatmetama tikimybė, kad jis ir prieš daugiau nei savaitę sulaikytas kitas įtariamasis yra pažįstami.
Pastarąjį, nesurinkę kaltės įrodymų, pareigūnai prieš Naujuosius iš areštinės paleido.
Šiluvos bažnyčia buvo apvogta per Kalėdas. Naktį į šventovę įsibrovę asmenys pagrobė dvi paveikslo "Dievo Motina su kūdikiu" karūnas, nuplėšė Dievo Motinos auksinę sagę bei pasiėmė bažnyčios aukų dėžutę, kurioje buvo apie 20 litų.
Kitą rytą policijai apie vagystę pranešė zakristijonas.
Spėjama, kad Šiluvos bažnyčią apvogę asmenys galėjo iš vakaro pasislėpti bažnyčioje.
17 amžiuje nežinomo dailininko tapytas paveikslas "Dievo Motina su kūdikiu" buvo restauruojamas dvejus metus, šiemet darbai pabaigti.
Restauracijos darbų metu buvo atidengti autentiški dažų sluoksniai, ištaisyti brangaus metalo apkaustų, 1674 metais sukurtų Karaliaučiaus auksakalio Lorenco Hofmano, reljefai, paauksuotos karūnos, sutvarkyti įtrūkimai.
Pagal legendą, Šiluvos Dievo Motinos paveikslas buvo atrastas Švč.Mergelės Marijos Apsireiškimo vietoje užkastoje skrynioje.
1786 metais stebuklais garsėjęs paveikslas buvo vainikuotas popiežiaus karūnomis.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra