VAE: pradėtos derybos su Europos Komisija dėl Euratom paskolos

Autorius: Data: 2012-10-15 , 11:27 Spausdinti

2012 m. spalio 12 d. Vilnius

Naujos atominės elektrinės projektą vykdanti bendrovė „Visagino atominė elektrinė“ pradėjo derybas su Europos Komisija (EK) dėl Euratom paskolos. EK, vadovaudamasi Euratomo sutartimi, š.m. birželio mėn. pateikė teigiamą nuomonę dėl Visagino AE projekto. Tai Lietuvai suteikė galimybę Visagino AE projekto finansavimui pasinaudoti ES finansavimo instrumentais.

„Europos Komisijos teigiama nuomonė patvirtina Visagino atominės elektrinės projekto gerą parengimo lygį. Tai suteikia mums galimybę tartis dėl finansavimo palankiomis sąlygomis. Iš Europos Komisijos ką tik gavome patvirtinimą dėl derybų bei kvietimą pradėti konsultacijas dėl Euratom paskolos“, – sakė Rimantas Vaitkus, „Visagino atominė elektrinė“ generalinis direktorius. Pasak jo, susitikimus su EK atstovais planuojama organizuoti artimiausiu metu.

Visagino atominės elektrinės projektą įgyvendinsiančios bendrovės planuojama akcininkų struktūra: Hitachi (Japonija) – 20 proc., EestiEnergia (Estija) – 22 proc., Latvenergo (Latvija) – 20 proc., ir VAE (Lietuva) – likusi 38 proc. akcijų dalis.
Planuojama, kad Lietuvos dalis Visagino AE projekte bus finansuojama iš bendrovės „Visagino atominė elektrinė“ lėšų bei skolintų lėšų iš Japonijos ir JAV eksporto kreditų agentūrų bei ES finansavimo instrumentų, tokių kaip Euratomas bei Europos investicijų banko paskolos.

Visagino atominėje elektrinėje bus statomas pažangusis verdančio vandens reaktorius (ABWR), kurio grynasis galingumas – 1350 MW. Numatoma statybos pradžia – 2015 m. Planuojama komercinės veiklos pradžia – 2020–2022 metais.

VAE inform.

K. Čachovskio nuotr.

Atominė elektrinė ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra