V. Repinas Kongresų rūmuose atliks D. Šostakovičiaus kūrinį

Autorius: Data: 2014-09-12 , 15:17 Spausdinti

Monika Petrulienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pradėti sezoną pakvietė įspūdingą atlikėją – smuikininką Vadimą Repiną. Penktadienio vakarą Kongresų rūmuose jie atliks pirmąjį Dmitrijaus Šostakovičiaus koncertą smuikui ir orkestrui, dar kitaip vadinamą ne kompozitoriaus, o Dievo pašnibždėtu į ausį.

Vienuolikos metų V. Repinas pelnė aukso medalį Vieniavskio konkurse, keturiolikos jau griežė Tokijuje, o septyniolikos laimėjo sunkiausias pasaulio smuikininkų varžybas – Karalienės Elžbietos konkursą Belgijoje. Repeticijose su Valstybiniu simfoniniu orkestru smuikininkas V. Repinas labai tiksliai orkestro prašė, kurias vietas groti ryškiau ar išskirti vos vieną mažą natelę.

„Mano gyvenime tai turbūt vienas svarbiausių D. Šostakovičiaus kūrinių. Jį teko groti su geriausiais pasaulio orkestrais. Pastabos, ko prašau iš orkestro, tiesiogiai susijusios su D. Šostakovičiaus partitūra. O toliau jau mes kartu jungiame savo talentus ir meistriškumą, kuriame bendrą paveikslą“, – sako smuikininkas.

V. Repino ir Valstybinio simfoninio orkestro koncertas skirtas naujam Kongresų rūmų sezonui. Iki Naujųjų metų orkestras klausytojams planuoja daug malonių susitikimų su žymiais atlikėjais, programas vyresniems melomanams, jaunimui ir vaikams.

„Spalio mėnesį bus Liana Isakadze, tikrai verta nueiti į tokį koncertą. Ir, aišku, Lukas ir Petras Geniušai, Aleksandr Palei, kur jau dabar publika jį seniai žino kaip vulkaniško temperamento pianistą“, – tvirtina dirigentas Gintaras Rinkevičius.

Artimiausia premjera – jau po dviejų savaičių. Valstybinis simfoninis orkestras ir solistai stato Engelberto Hamperdinko operą „Jonas ir Greta“, pasakos Jonukas ir Grytutė motyvais. Tačiau pastatymas bus skirtas ne vaikams, o jaunimui.

Kultūra , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra