Atidaryta V. Luckaus paroda „Baltame fone“

Autorius: Data: 2011-05-31, 13:49 Spausdinti

2011 m. gegužės 31 d. Prospekto galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius pristatė fotomenininko Vito Luckaus fotografijų parodą bei katalogą „Baltame fone“.

Spaudos konferencijoje dalyvavo ir V. Luckaus žmona Tania Luckienė-Aldag.

Vitas Luckus (1943-1987) fotografijos scenoje debiutavo XX a. šeštojo dešimtmečio pabaigoje ir joje įsitvirtino kartu su fotografų karta, suformavusia savitą „Lietuvos fotografijos mokyklą“. Netrukus atrado individualų kūrybinį braižą, išskyrusį jį iš kolegų. Autorius neapsiribojo Lietuvos vaizdų fiksavimu, daug keliavo ir siekė fotografijoje tam tikro spontaniškumo, kuris leido atsiriboti nuo tuometinių fotografijos klišių ir įamžinti tikro gyvenimo akimirkas. V. Luckus yra sukūręs keletą konceptualių fotografijų serijų: „Portretas stambiu planu“ (1969-1987), „Požiūris į senovinę fotografiją“ (1974-1987), „Baltame fone“ (1987).

1987 m. pradėta paskutinioji Vito Luckaus fotografijų serija „Baltame fone“ išsiskiria šiuolaikišku požiūriu į fotografiją ir žmogaus fiksavimu joje. Autorius fotografavo mugėje sutiktus žmones, neišraiškingai pozavusius prieš specialiai atsivežtą baltą foną. Kaip teigė pats fotografas, sukurti šią seriją jį paskatino supratimas, kad rūbai ir įvairūs aksesuarai gali daug pasakyti apie žmogaus charakterį. Dabar akivaizdu, kad V. Luckus anuomet numatė vieną ryškiausių šiuolaikinės fotografijos tendencijų – kurti formaliai panašius, bet subtiliai žmonių individualumą atskleidžiančius atvaizdus.

Serija „Baltame fone“ ir kiti konceptualūs V. Luckaus kūriniai šiandien leidžia jį vadinti vienu iš originaliausių, tačiau plačiajam žiūrovų ratui vis dar mažai žinomu, Lietuvos fotografu.

Paroda galerijoje veiks iki birželio 18 dienos.

Fotomenininkai , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra