V. Landsbergis: Smolensko nelaimė tebekybo visiems virš galvos

Autorius: Data: 2011-01-04, 19:41 Spausdinti

Nereikalaujant nepriklausomo tyrimo, Smolensko tragedija, nusinešusi Lenkijos prezidento ir daugybės aukštų pareigūnų gyvybes, tebekybo visiems virš galvos, penktadienį, 2010 m. gruodžio 31 d., sakė europarlamentaras Vytautas Landsbergis, aviakatastrofą pavadinęs reikšmingiausiu 2010 metų pasaulio įvykiu.

„Reikšmingiausias ir kartu baisus įvykis – tai Lenkijos prezidento kartu su žmona ir kartu viso nepriklausomybinio valstybės elito žūtis balandžio 10 dienos rytą nedraugiškoje žemėje Smolensko karinio aerodromo spąstuose“, – Lietuvos radijui sakė Europos Parlamento narys ir buvęs valstybės vadovas.

V. Landsbergis pabrėžė, kad pasaulis iki šiol lieka priblokštas, ir niekas nereikalauja, kad tyrimą atliktų nepriklausomi ekspertai, o ne „galimi kaltininkai“.

„Pasaulis ligi šiol priblokštas kaip niekad. Net galvoti apie visas ir tikras priežastis atrodo siaubinga, vienintelė išeitis tartum negalvoti“, – kalbėjo politikas.

„Reikalauti nepriklausomo tyrimo, kad netirtų galimi kaltininkai, nedrįsta nė viena nepriklausoma valstybė, nei Lenkija, nei Europos Sąjunga, nei Jungtinės Amerikos Valstijos. Todėl ši nelaimė tebekybo virš galvos visiems, viso priblokšto palaužto pasaulio nelaimė“, – sakė V. Landsbergis.

Balandžio 10-ąją netoli Smolensko oro uosto Vakarų Rusijoje per rūką sudužus prezidento lėktuvui, žuvo Lenkijos vadovas Lechas Kaczynskis (Lechas Kačynskis) su pirmąja ponia Maria (Marija) ir dar 94 žmonės, tarp jų Lenkijos centrinio banko vadovas, ginkluotųjų pajėgų vadai, dešimtys politikų ir visuomenės veikėjų.

Lenkijos spauda prieš kelias dienas pranešė, kad Varšuva pateikė nemažai pastabų dėl Rusijos ekspertų atlikto katastrofos tyrimo.

Tomo Vinicko nuotr.

www.delfi.lt

Nuotraukoje: Prof. V. Landsbergis

Lietuva - Lenkija , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra