V. Landsbergis: Sąjūdžio darbai dar nebaigti

Autorius: Data: 2011-06-04 , 16:42 Spausdinti

Simona STANAPĖDYTĖ

Seime surengtas XIII-asis Sąjūdžio suvažiavimas. Penktadienį, 2011 m. birželio 3 d., sukako 23 metai nuo organizacijos „Lietuvos Sąjūdis“ įkūrimo.

Sąjūdis, kaip iniciatyvinė grupė, siekianti prisidėti prie atviros pilietinės tautinės visuomenės ugdymo. XIII-ajame suvažiavime savo pagrindiniu tikslu įvardijo rūpinimąsi dabartimi ir ateitimi.

Lietuvos Sąjūdžio garbės pirmininkas, Europ os Parlamento narys Vytautas Landsbergis pasidžiaugė Sąjūdžio gyvybingumu ir savo kalboje minėjo naujus Sąjūdžio tikslus.

„Dabar Sąjūdžiui tenka kitokia funkcija – tęsti dvasinį išsilaisvinimą, nes turime labai duobėtą kelią, pilną spąstų ir distancinio valdymo minų, turime budėjimo ir žadinimo funkciją. Lietuvoje – didžiulis antplūdis klaidinančių sampratų, nuostatų, vertybinių susipainiojimų. Kas, jeigu ne Sąjūdis, turi palaikyti dvasią ir gyvybę. Todėl nenusiteikime, kad mūsų darbas buvo padarytas, o dabar esame veteranų klubas, kažką prisimenantis“, – kalbėjo V. Landsbergis.

Jis taip pat priminė Sąjūdžio svarbą tiriant 2006 metais mįslingomis aplinkybėmis žuvusio Vytauto Pociūno bylą, kalbėjo apie „Nord Stream“ dujotiekio projekto neigiamą įtaka Baltijos jūros ekologijai ir pavojų, kurį kelia ketinimai Lietuvos pasienyje statyti atominę elektrinę.  

Šeštadienio, birželio 4-osios, suvažiavimo delegatų planuose – išsirinkti tarybą, patvirtinti pirmininką ir priimti rezoliuciją.

LTV naujienų tarnyba

www.lrt.lt

Nuotraukoje: Prof. V. Landsbergis

Lietuvos Sąjūdis , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra