V. Jankevičiui ketvirtą kartą paskirta P. Abukevičiaus premija

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Žinomam dokumentinių filmų autoriui Vytui Jankevičiui Lietuvos radijo ir televizijos klube trečiadienį (2010-09-08) jau ketvirtą kartą įteikta Petro Abukevičiaus premija už geriausią metų filmą apie Lietuvos gamtą.
 
Jau daugiau kaip tris dešimtmečius filmuojantis gamtą šiemet V. Jankevičius premiją pelnė už itin turiningą ir išradingą dokumentinį pasakojimą apie Žagarės regioninį parką.
 
Retam autoriui, kaip sakė vertinimo komisijos narys, Aplinkos ministerijos Biologinės įvairovės skyriaus vedėjas Selemonas Paltanavičius, pavyksta parodyti tokią turtingą savo įvairove gamtą, taip subtiliai atskleisti kraštovaizdžio grožį, nufilmuoti tiek daug augalų ir gyvūnų rūšių skirtingais metų laikais.
 
V. Jankevičius buvo pirmasis P. Abukevičiaus premijos laureatas 1999 m., niekas jo nenurungė ir 2000-aisiais. Abu kartus V. Jankevičius premiją dalijosi su savo kūrybinės grupės nariais Vidmantu Blažiu ir Romante Vyšniauskiene. Jis laureatu buvo paskelbtas ir 2006-aisiais.
 
Kasmetę P. Abukevičiaus premiją 1998-aisiais įsteigė Aplinkos ir Kultūros ministerijos bei Lietuvos televizija žymiam režisieriui ir operatoriui, gyvosios gamtos dainiui P. Abukevičiui atminti ir skatinti kino kūrėjus tęsti jo tradicijas. Premija teikiama rugsėjo 8-ąją, per P. Abukevičiaus gimtadienį. Premijos dydis – 7,5 tūkst. litų.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: V. Jankevičiui ketvirtą kartą paskirta P. Abukevičiaus premija

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra