V. Gedvilas: Lietuvos lenkų ir Lenkijos lietuvių teisės turi būti vienodos

Autorius: Data: 2013-03-26 , 16:42 Spausdinti

V. Gedvilas: Lietuvos lenkų ir Lenkijos lietuvių teisės turi būti vienodos

Lietuvos lenkai ir Lenkijos lietuviai turi turėti tokias pačias teises, antradienį, 2013 m. kovo 26 d.,  sakė Varšuvoje viešintis Lietuvos Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas.

„Sutarėme, kad teisinė bazė tautinėms mažumoms Lenkijoje turi būti tokia pat kaip ir Lietuvoje – kad mes turime vienodai mylėti lenkus Lietuvoje kaip ir lenkai lietuvius Lenkijoje“, – BNS telefonu iš Varšuvos sakė parlamento vadovas.

Jis teigė su Lenkijos kolegomis sutaręs, kad tautinių mažumų klausimais glaudžiau turėtų bendradarbiauti Švietimo ir Kultūros ministerijos.

„Mes nekalbėjome apie tai, kad kažkur kažkam turime daryti nuolaidas. Tiesiog paritetiniais principais mes turime bendrauti“, – sakė V. Gedvilas.

Jis teigė, kad konkretūs klausimai, tokie kaip pavardžių rašyba ar dvikalbiai vietovardžių pavadinimai, nebuvo detaliai diskutuoti.

BNS paklaustas, ar Lietuvos ir Lenkijos santykiai keičiasi į gera, parlamento vadovas atsakė: „Aš manau, kad tikrai taip“.

V. Gedvilas taip pat teigė su Lenkijos Senato pirmininku Bogdanu Borusewicziumi  kalbėjęs apie energetinį saugumą, įskaitant dujų jungties projektą.

Skirtingai vertinama tautinių mažumų padėtis paskutinius kelerius metus kėlė įtampą tarp Lietuvos ir Lenkijos.

bns.lt inform.

Lietuva - Lenkija , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra