Užutrakio dvare apsups romantiška kamerinė muzika

Autorius: Data: 2017-07-05 , 15:23 Spausdinti

Užutrakio dvare apsups romantiška kamerinė muzika

Festivalyje „Užutrakio vakarai“ – romantiškos kamerinės muzikos vakaras. Liepos 9 d. Užutrakio dvare koncertuoja Kauno styginių kvartetas – Karolina Beinarytė-Palekauskienė (1-as smuikas), Aistė Mikutytė (2-as smuikas), Eglė Lapinskė (altas), Saulius Bartulis (violončelė). Solistai – Guntis Kuzma (klarnetas, Latvija), Robertas Beinaris (obojus).

Guntis Kuzma

Koncerte skambės W. A. Mozart, H. A. Malcolm, E. Herrmann kūriniai.

Guntis Kuzma baigė klarneto bei dirigavimo bakalauro studijas Latvijos muzikos akademijoje bei tobulino grojimo klarnetu įgūdžius Stokholmo karališkojoje muzikos akademijoje. Jis yra daugelio tarptautinių klarneto atlikėjų konkursų, tarp jų ir tarptautinio klarneto asociacijos jaunųjų atlikėjų konkurso Salt Lake City (JAV, 2003 m.) bei tarptautinio Eduardo Mednio jaunųjų klarneto atlikėjų konkurso Latvijoje nugalėtojas (2001 m.). Svarbią vietą jo repertuare užima šiuolaikinė muzika. G. Kuzma koncertuoja kaip solistas bei yra įvairių kamerinių ansamblių ir orkestrų narys. Nuo 2014 m. jis yra Latvijos nacionalinio simfoninio orkestro dirigento asistentas.

Robertas Beinaris

Robertas Beinaris – vienas žymiausių Lietuvos obojininkų, aktyviai koncertuojantis ne tik kaip solistas, bet ir kaip kamerinių ansamblių dalyvis, pučiamųjų instrumentų konkursų Lietuvoje ir užsienyje nugalėtojas. R. Beinaris grojo solo su Toskanos ir Insbruko simfoniniais orkestrais, Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Lietuvos kameriniu orkestru, Lvovo filharmonijos simfoniniu orkestru ir daugeliu kt. kolektyvų. Kaip solistas dalyvavo daugelyje Lietuvos ir užsienio kamerinės muzikos festivalių.

2007 m. įkūrė Lietuvos obojų kvartetą, yra ansamblio vadovas. 2008 m. su Lietuvos obojų kvartetu laimėjo I vietą VII tarptautiniame konkurse „Muzika be sienų“, 2009 m. – Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionate geriausio solisto prizą.

Kauno styginių kvartetas – kvartetų konkursų Taline (1983 m., Estija), Voroneže (1987 m., Rusija) diplomantas. Šis kolektyvas garsina Lietuvos muzikinę kultūrą Europos bei Lietuvos tarptautiniuose muzikos festivaliuose, yra sugrojęs per 2 000 koncertų Lietuvoje, Suomijoje, Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje ir kitose šalyse.

2008 m. Kauno kvartetui įteiktas Metų apdovanojimas „Tikra muzika“ už šiuolaikinės muzikos populiarinimą, 2009 m. – už lietuvių kompozitorių kūrybos propagavimą Lietuvoje ir užsienyje Kauno kvartetas paskelbtas „Įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu“, 2012 m. už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija.

Festivalį „Užutrakio vakarai“ globoja Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė. Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė.

Renginio nuoroda www.uzutrakiovakarai.lt, bilietus galima įsigyti www.bilietai.lt ir prieš koncertą.

Naujienos TrakaiKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra