Užsienio reikalų ministras su JAV senatoriais tarėsi dėl transatlantinių santykių stiprinimo krypčių

Autorius: Data: 2011-04-20, 08:28 Spausdinti

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis susitikime su Lietuvoje viešinčių JAV senatorių delegacija 2011 m. balandžio 19 dieną Vilniuje aptarė esmines transatlantinių santykių stiprinimo kryptis, NATO aktualijas, radiacinei saugai regione kilusius iššūkius, santykius su Rusija, Baltarusija, Ukraina, Pietų Kaukazo ir Vidurinės Azijos šalimis.

A. Ažubalis susitiko su senatoriais Johnu Kylu, Jeffu Sessionsu, Mike‘u Crapu ir Ronu Johnsonu.

A. Ažubalis pažymėjo, kad JAV Kongreso atstovų vizitai Lietuvoje jau yra tapę reguliarūs. Jie svariai prisideda prie dvišalių santykių plėtojimo, rodo JAV skiriamą dėmesį Baltijos ir Vidurio Europos šalims. Ministras pabrėžė JAV dėmesio Europai svarbą.

„Šiais metais minint Lietuvos ir JAV dvidešimties metų diplomatinių santykių atkūrimo sukaktį, norėčiau prisiminti JAV vykdytą plieninę Lietuvos aneksijos nepripažinimo politiką ir paramą išlaikant Lietuvos valstybingumo simbolį – diplomatinę atstovybę Vašingtone“, – sakė A. Ažubalis.

Senatorius Johnas Kylas visos delegacijos vardu padėkojo Lietuvai už šalies indėlį į demokratinių procesų regione rėmimą bei prisidėjimą prie tarptautinio saugumo stiprinimo.

Anot jo, JAV labai vertina svarbų Lietuvos indėlį į saugumo situacijos Afganistane stiprinimą.

JAV senatoriai viešnagės Lietuvoje metu taip pat susitinka su krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičiene, Seimo Pirmininke Irena Degutiene, Seimo nariais. Vizito tikslas – stiprinti Lietuvos ir JAV politinius, ekonominius ir žmonių tarpusavio santykius.

www.urm.lt

LR užsienio reikalų ministerija , , , , , , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra