Užsienio reikalų ministras su ESBO parlamentinės asamblėjos atstovais aptarė artėjantį Lietuvos pirmininkavimą

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis Vilniuje 2010 m. spalio 18 dieną susitikime su Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Parlamentinės Asamblėjos (PA) prezidentu Petrosu Efthymiou ir ESBO PA generaliniu sekretoriumi Spenceriu Olive aptarė būsimo Lietuvos pirmininkavimo prioritetus.
 
Ministras su ESBO pareigūnais taip pat tarėsi dėl glaudesnio Lietuvos, kaip būsimos organizacijos pirmininkės, ir ESBO PA bendradarbiavimo siekiant stiprinti regioninį saugumą, ekonominę gerovę ir užtikrinti pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms.
 
P. Efthymiou pakvietė A. Ažubalį atvykti į ESBO PA sesijos atidarymą Vienoje 2011 metų vasario pabaigoje ir pažadėjo remti Lietuvos pirmininkavimo programą.
 
ESBO PA pareigūnai į Lietuvą atvyko dalyvauti Helsinkio baigiamojo akto 35-mečiui skirtame Seimo posėdyje.
 
Lietuvos pirmininkavimas ESBO prasidės 2011 metų sausio 1 dieną ir truks vienerius metus. Daugiausiai dėmesio pirmininkavimo metu mūsų šalis ketina skirti š. m. gruodžio 1-2 dienomis Astanoje vyksiančio ESBO valstybių vadovų susitikimo sprendimų įgyvendinimui, taip pat skatinti ESBO dokumentuose įtvirtintų įsipareigojimų politinėje ir karinėje, ekonominėje ir aplinkosaugos bei žmogiškojoje dimensijose įgyvendinimą, tęsti užsitęsusių konfliktų sprendimų paieškas ir plėtoti regioninį bendradarbiavimą.
 
www.urm.lt
 
Nuotraukoje: A. Ažubalis (dešinėje) priėmė vizito atvykusį Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Parlamentinės Asamblėjos prezidentą P. Efthymiou

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra