Užsienio reikalų ministras ES santykiuose su strateginiais parneriais išskyrė rytų kaimynystės politikos svarbą

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Briuselyje 2010 m. rugsėjo 13 dieną vykusiame Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje ES užsienio reikalų ministrai aptarė išvadų projektą rugsėjo 16 dieną įvyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) sutikimui, kuriame bus aptarti ES santykiai su strateginiais partneriais ir vyks diskusija dėl ES valstybių narių ekonominės politikos koordinavimo stiprinimo.
 
Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis pritarė, kad ES santykiai su strateginiais partneriais turi būti toliau stiprinami, ir akcentavo poreikį plėtoti Europos kaimynystės politiką.
 
„Mūsų sugebėjimas spręsti kylančius iššūkius Rytų kaimynystėje paveiks ES patikimumą tarptautinėje politikoje“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.
 
Kalbėdamas apie ES santykius su Ukraina, ministras pabrėžė, kad rengiantis artėjančiam aukščiausio lygio susitikimui su Ukraina būtina skirti tiek pat dėmesio kaip ir analogiškiems susitikimams su kitomis strateginėmis partnerėmis.
 
„Svarbu būsimame susitikime su Ukraina pasiekti pažangą derybose dėl Asociacijos sutarties, bevizio režimo ir energetinio bendradarbiavimo klausimais“, – sakė A. Ažubalis.
 
Užsienio reikalų ministras taip pat priminė, kad 2011 metų vasario mėnesį planuojamoje Europos Vadovų Taryboje bus gera proga su visais partneriais išsamiai aptarti ES energetinį bendradarbiavimą.
 
Lietuva taip pat pritarė iniciatyvoms stiprinti ES ekonominės politikos koordinavimą.
 
„ES įtaka tiesiogiai priklauso nuo mūsų vienybės. Todėl geresnis ekonominės politikos koordinavimas sustiprins ES pozicijas globalioje arenoje,“ – sakė ministras.
 
A. Ažubalis atkreipė dėmesį į tai, kad siūlymai dėl ES ekonominės politikos priežiūros neturėtų didinti atotrūkio tarp euro zonos ir šiam blokui nepriklausančių šalių.
 
www.urm.lt
 
Nuotraukoje: Ministras A. Ažubalis pritarė, kad ES santykiai su strateginiais partneriais turi būti toliau stiprinami bei akcentavo poreikį plėtoti Europos kaimynystės politiką

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra