Užsienio politikoje ES turi kalbėti vienu balsu

Autorius: Data: 2011-07-01, 16:38 Spausdinti

Penktadienis, 2011 m. liepos 1 d. (Vilnius).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Europos Sąjungos aukštąja įgaliotine užsienio politikos klausimais Catherine Ashton aptarė ES Rytų partnerystės politiką, ES santykius su Rusija ir Baltarusija, Lietuvos pirmininkavimą ESBO ir Demokratijų bendrijoms, padėtį Šiaurės Afrikoje ir Sirijoje.

Užsienio politikoje Europos Sąjunga turi kalbėti vienu balsu ir visos jos narės turi būti atstovaujamos vienodai. Būdami vieningi efektyviau spręsime energetinio saugumo, migracijos problemas, kursime stiprią ES bendruomenę ir sustiprinsime saugumą regione“, – pabrėžė Lietuvos vadovė.

Pasak Prezidentės, suderintos ES pozicijos užsienio politikos, išorės energetikos ir prekybos klausimais, vidinis tarpusavio solidarumas plėtojant santykius su Europos kaimynėmis, partnerėmis ir kitomis pasaulio valstybėmis užkirstų kelią bet kokiems trečiųjų šalių bandymams energetiką naudoti kaip politinio spaudimo įrankį prieš atskiras ES nares, sustiprintų ES globalioje politikoje ir skatintų jos konkurencingumą pasaulyje.

Respublikos Prezidentės teigimu, Lietuvai yra ypač aktualus energetinis saugumas, todėl vieninga visų ES valstybių ir institucijų parama yra labai svarbi tiek kalbantis su išorės energijos tiekėjais, tiek įgyvendinant Trečiąjį ES energetikos paketą, užtikrinant tinkama europinį finansavimą strateginiams elektros ir dujų projektams, tiek kuriant vieningą ES energetikos rinką ir siekiant, jog aukščiausi tarptautiniai saugumo standartai būtų užtikrinti visose atominėse elektrinėse ES kaimynystėje.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra