Užsienio lietuvių sielovada rūpinsis prel. Edmundas Putrimas

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Šventasis Tėvas Jonas Paulius II 1984 m. liepos 1 dieną buvo paskyręs Jo Ekscelenciją vyskupą Paulių A.BALTAKĮ OFM rūpintis užsienio lietuvių sielovada.
Glaudžiai bendradarbiaudamas su vietos vyskupais, Jo Ekscelencija vysk. Paulius A. Baltakis OFM lankydavo lietuvių bendruomenes Argentinoje, Australijoje, Baltarusijoje, Brazilijoje, Belgijoje, Kanadoje, Kolumbijoje, Estijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Havajuose, Italijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Sibire, Švedijoje, Ukrainoje, Urugvajuje, JAV ir Venesueloje.
Vyskupo Pauliaus A. Baltakio OFM apsilankymai pasitarnavo glaudesnei vienybei su Šventuoju Sostu, vietinėmis bendruomenėmis, taip pat ir su Bažnyčia Lietuvoje. Antra vertus – padėjo lietuvių bendruomenėms užsienyje išlaikyti savo religinę, tautinę ir kultūrinę tapatybę.
Ypač svarbi užsienio lietuvių sielovados koordinatoriaus misija yra naujaisiais laikais, kai, ieškodami pragyvenimo šaltinio, iš nepriklausomos Lietuvos pasitraukė daug lietuvių. Neturėdami gilių religinių ir tautinių šaknų, jie ypač yra reikalingi evangelizacijos.
Lietuvos Vyskupų Konferencija labai vertina Jo Ekscelencijos vyskupo Pauliaus A.Baltakio OFM tarnystę, pasiaukojimą ir rūpestį lietuviais visame pasaulyje ir nuoširdžiai dėkoja už jo ganytojo veiklą.
Šventajam Tėvui priėmus Jo Ekscelencijos vyskupo Pauliaus A.Baltakio OFM atsistatydinimą iš sielovados lietuviams katalikams užsienyje pareigų, Lietuvos Vyskupų Konferencija deleguoja kunigą Edmundą PUTRIMĄ rūpintis užsienio lietuvių sielovada. Šia proga Šventasis Tėvas kunigui Edmundui Putrimui suteikė prelato garbės titulą.
Lietuvos Vyskupų Konferencija tikisi, kad prelatas Edmundas Putrimas, palaikydamas glaudžius ryšius su vietos šalių vyskupais, bus Lietuvos vyskupų atstovas ir koordinatorius lietuviams, gyvenantiems už Lietuvos Respublikos ribų.
 Vienybėje su Šventuoju Tėvu ir visuotine bei vietine Bažnyčia jis padės kiekvienam lietuviui gyventi autentišku Kristaus mokslu, taip pat palaikys ir tautinę bei kultūrinę savimonę.
Lietuvos Vyskupų Konferencija nuoširdžiai linki prelatui Edmundui Putrimui Dievo palaimos ir Mergelės Marijos globos.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra