Užgavėnių tradicijos suartina bendruomenes

Autorius: Data: 2012-02-22 , 10:38 Spausdinti

Antradienis, 2012 m. vasario 21 d. (Vilnius).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Trakų Vokėje, kur su vietos bendruomene šventė žiemos virsmo į pavasarį šventę – Užgavėnes.

„Džiaugiuosi, kad Užgavėnės ne tik puoselėja etnografines tradicijas bet suburia visus kartu ir ugdo bendrumo jausmą. Pačios stipriausios, kūrybiškiausios, draugiškiausios yra tos bendruomenės ir šeimos, kurios kartu mini šventes ir išlaiko savo senelių, prosenelių tradicijas bei papročius. Tradicijų puoselėjimas suartina tautą. Jeigu būsime vieningi, ne tik greičiau nugalėsime žiemą, bet ir įveiksime visus sunkumus“, – šventės dalyviams sakė šalies vadovė.

Prezidentė kartu su Trakų Vokės bendruomene dainomis varė žiemą iš kiemo, kepė Užgavėnių blynus, dalyvavo virvės traukimo rungtyje, stebėjo tradicinių ir būtinų Užgavėnių personažų Lašininio ir Kanapinio kovą bei degino Morę, vėžinosi arkliais kinkytomis rogėmis ir apžiūrėjo Trakų Vokės dvaro sodybą.

Šalies vadovė paragino šventės dalyvius visus kartu, linksmai ir triukšmingai išvaryti žiemą bei pasiruošti pavasario sutikimui.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra