Užgavėnės Rumšiškėse vasario 22 d.

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Užgavėnės Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse jau čia pat, sekmadienį, vasario 22 d.
Lietuvos liaudies buities muziejuje, kaip ir kasmet, Užgavėnės švenčiamos paskutinį „mėsiedo“ sekmadienį. Visad laikantis tradicijų, bet įvedant ir naujovių.
Taigisekmadienį, vasario 22 dieną, 12 val. barškesys, tarškesys ir kitoks ūžesys paskelbs Laikinosios Užsigavėjimo Respublikos gyvavimo pradžią. Gardumynų ir gražumynų bus pilnos pakelės, siaus ir šėls, vestuves kels ir pranašaus, gydys nuo visų ligų ansambliai iš visos Lietuvos! Kiekvienas, įžengęs pro vartus, iš sykio taps Respublikos šios piliečiu ir viso šurmulio dalyviu.
Taigi, pilieti Tu dalyvi, suspėk visur – ir Veid<b>A</b>mainyste pasidomėk (tradicinių kaukių paroda, drožyba, pardavimas, kolekcijos „UŽGAVĖNĖS-2009“ pristatymas), ir tautiečių iš kaimyninio užsienio koncertų nepražiopsok,  ir užkandinėn „Šiupinynas“ užsuk – pasmailinęs liežuvį, gausi ir ant liežuvio, ir blynus kąsniaudamas pasivaržyk, ir dar, ir dar ir dar ten visko, ir kalvaratai, ir tramvajai, ir žvengiantys, ir ne… Ak, ir „Kauno grūdų“ rengiamose blynų kepimo varžybose dalyvauk !!!
Nors revoliucijos – blogai (juk evoliucija geriau, ar ne?) bet panašu, kad čia kvepės ne tiktai blynais, bet ir perversmu … Tad valandą 15-tą, mielasis Tu pilieti ir dalyvi,  būtinai  stebėk, ar demokratiškąjį Lašininį nuo valdžios ir bačkos nenuvers diktatorius Kanapinis! Jeigu tik jis laimės, ne tik kad kvepiančių dešrų ar blynų, vėdarų neliks, bet net sapne nebus mums leista jais pasigardžiuot! … oi, oi …
Bet kol dar neįvyko tai, tai kaukes užsidėkim, (jei pasdaryt jas patingėjot, tai pinigėlių negailėkit ir nusipirkite ir valandas kelias dėvėkit), o bet tačiau svarbiausia – pasipustykim kojeles, prasivėdinkim galveles ir šėlkim, džiaukimės, dainoukim, gražiai pokštaukime, kojelėmis trepsenkime ir šokim, prašykim žiemą eit iš kiemo…
O jei sudeginsime Morę – žiemos ir blogio dantys tai tikrai atšips!
Siautulingą linksmybių šurmulį kels ansambliai: „Poringė“, „Nalšia“, „Ūla“ (Vilnius), „Utauta“ (Utena),  „Vabalkšnė“ (Kazlų Rūda), „Žibinyčia“ (Marijampolė), „Aidija“ (Radviliškis), Kriščiūnų šeimos kapela ir  „Verpeta“ (Kaišiadorys),  „Kupolė“, „Gadula“, „Liktužė“, „Žaisa“ (Kaunas), Juškių šeimos kapela ir „Nedėja“ (Rumšiškės).
Šventės generalinis rėmėjas: AB „Kauno Grūdai“;
Informaciniai rėmėjai:  laikraščiai „Ūkininko patarėjas“, „Šeimininkė“ www.voruta.lt
Muziejaus rėmėjas: AB „Husqvarna“
Muziejaus svetainė: www.llbm.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra