Uždaryta pusė Lietuvos mokyklų

Autorius: Data: 2012-02-29 , 09:35 Spausdinti

Per dešimtmetį uždaryta pusė Lietuvos mokyklų. Pedagogai tvirtina, kad antikonstitucinė reforma ir šiemet iškraustys iš šalia namų esančių mokyklų.

Dėl neadekvačiai taikomo mokinio krepšelio principų uždaromos net tos mokyklos, kurias mokiniai vadina savo namais. Tačiau švietimo ministras Gintaras Steponavičius bei jo komanda ir toliau reformuoja švietimą tikindami, jog keliolika kilometrų vaikams – įveikiamas kelias. „Jeigu 18 metų vaikas gali važiuoti į profesinę mokyklą 15 kilometrų, tai ir į vidurinę mokyklą gali 15 kilometrų pavažiuoti. Į atstumus yra atsižvelgiama, kad vaikams mokykla nebūtų toli“, – sakė švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys. – „Mes įkūrėme 60 daugiafunkcinių centrų, kurie teiktų ne tik ikimokyklines paslaugas, bet ir pradinio ugdymo, suaugusiųjų švietimo, socialines paslaugas. Vietoj mokyklų atsiranda daugiafunkciniai centrai. Bandymai atliekami su vaikais, nors pirmiau derėtų išbandyti su pelėmis.“

Mokykloms ginti pedagogai griebiasi kraštutinių priemonių. 2012 m. vasario 21 dieną daugiau nei 15 tūkst. mokytojų kylo į įspėjamąjį dviejų valandų streiką. LŠPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius „Vakaro žinioms“ teigė, jog streikas rengiamas, nes Švietimo ir mokslo ministerija neatsižvelgė į anksčiau pateiktus reikalavimus. „Švietimo ir mokslo ministras meluoja teigdamas, kad streikas yra vidinių profsąjungų nesutarimų rezultatas. Meluoja ir viceministras, neva vyksta derybos. Bet niekas nevyksta, ministras ir jo komanda atsisako spręsti problemas“, – kritikos negailėjo A. Jurgelevičius.

www.punskas.pl

Mokyklos, mokytojai , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra