Už nuopelnus Vilniui ir tautai

Autorius: Data: 2017-02-20, 18:13 Spausdinti

Už nuopelnus Vilniui ir tautai

Vladislovas Molis

www.voruta.lt

Vasario 16 d., Lietuvai minint 99-ąsias valstybės atkūrimo metines, Vilniaus miesto Rotušėje grupė visuomenės atstovų, turinčių nuopelnus Vilniui  ir Lietuvai, buvo apdovanota medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“. Medalį skyrė ir įteikė visuomeninė apdovanojimų „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ komisija bei asociacija “Vilniui ir Tautai”.

Šis garbingas apdovanojimas buvo įteiktas ir valstybės įmonės „Automagistralė“ direktoriui Vladislovui Moliui, kurio vadovaujama įmonė prižiūri, remontuoja ir eksploatuoja Vilnius – Kaunas, Kaunas – Klaipėda ir Vilnius – Panevėžys automagistrales. “Žmogui reikalingas kelias, geras ir saugus kelias. Bet ir keliui reikia žmogaus. Rūpestingo ir profesionalaus prižiūrėtojo. Toks ir yra Vievio gyventojas valstybinės įmonės “Automagistralė” direktorius Vladislovas Molis”, – įteikdami jam II-ojo laipsnio medalį “Už nuopelnus Vilniui ir Tautai”, –  teigė šventinio ceremonialo rengėjai. Priimdamas apdovanojimą,  VĮ “Automagistralė” direktorius pareiškė, kad laiko jį viso savo kolektyvo profesionalaus darbo įvertinimu.

Vladislovas Molis sugebėjo  suburti profesionaliai ir atsakingai dirbantį kolektyvą. Jo vadovaujama įmonė prižiūri 415 km Lietuvos automagistralinių kelių. Ir gerai prižiūri juos visą parą, nes nuo 1993 m., kai VĮ “Automagistralė”   pradėjo šių svarbių šalies valstybinės reikšmės magistralių priežiūrą, eismo įvykių ir žmonių žūčių juose sumažėjo kelis kartus. Bet įmonės vadovui to nepakanka.  “Mūsų automagistralės privalo būti tokios pat kokybiškos ir saugios, kaip, tarkime, Vokietijos greitkeliai ar keliai  Skandinavijoje”, – svajoja V. Molis. “Todėl viską darome, kad eismo įvykių, sužeistųjų ir žuvusiųjų  skaičius mūsų keliuose būtų kuo mažesnis, o dar geriau, kad kelyje visai nebūtų nelaimių”, – tvirtina įmonės direktorius. Jis tikisi, kad su savo kolektyvu šias svajones įgyvendins.

Apdovanojimas ženklas-medalis „Už nuopelnus Vilniui ir tautai“ įsteigtas 2009 m. rugsėjo 22 d. , kai  Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje Vilniuje buvo pasirašyta šio garbingo visuomeninio apdovanojimo steigimo sutartis. Ją pasirašė LR Krašto apsaugos ministerijos bičiulių klubo valdybos pirmininkas, atsargos majoras Antanas Burokas, Marijos ir Jurgio Šlapelių namo-muziejaus direktorė dr. Alma Gudonytė, vilniečių Ainių klubo pirmininkas Kęstutis Šimas, Vilniaus viešosios įstaigos „Vilniaus Rotušė“ valdytojas Jonas Jonynas. Vėliau  apdovanojimų komisiją papildė  ir 26 valstybės gynybines galias stiprinančių visuomeninių organizacijų vienijanti Nevyriausybinių organizacijų koordinacinė taryba (NOKT). Apdovanojimų Komisijos pirmininku išrinktas Medininkų tragediją išgyvenęs kunigas Tomas Šernas.

 Medalius skiria komisija, kurią sudaro po vieną atstovą iš pasirašiusiųjų  apdovanojimo sutartį organizacijų. Šis apdovanojimas suteikiamas ypač nusipelniusiems Sostinei, Tautai ir Lietuvai asmenims, ne tik Lietuvos Respublikos, bet ir užsienio piliečiams, aktyviai dalyvaujantiems visuomeninėje, bendruomeninėje ir vietos savivaldybių  veikloje, savo darbais ir gyvenimu stiprinantiems Lietuvos Nepriklausomybę, puoselėjantiems mūsų valstybės gynybą ir nacionalinį saugumą. Medaliai įteikiami teikiami vieną kartą metuose. Juos iki šiol gavo apie 400  nominantų.

Premijos , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra