Pagrindinis puslapis Istorija Archeologija Už dalyvavimą surandant 1863–1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių palaikus, trys archeologai apdovanoti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiais

Už dalyvavimą surandant 1863–1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių palaikus, trys archeologai apdovanoti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiais

Už dalyvavimą surandant 1863–1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių palaikus, trys archeologai apdovanoti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiais

 

Iš kairės į dešinę: Arūnas Kalėjus, archeologas, Lietuvos nacionalinio muziejaus Viduramžių ir naujųjų laikų archeologijos skyriaus vyresnysis muziejininkas, Valdas Steponaitis, archeologas, Lietuvos nacionalinio muziejaus Viduramžių ir naujųjų laikų archeologijos skyriaus vedėjas ir Gytis Grižas, Lietuvos nacionalinio muziejaus Archeologijos skyriaus vyresnysis muziejininkas. lnm.lt nuotr.

www.voruta.lt

Vasario 16 d. Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose vykusios valstybės apdovanojimų įteikimo ceremonijos metu Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologai Gytis Grižas, Arūnas Kalėjus ir Valdas Steponaitis buvo apdovanoti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiais. Apdovanojimus už aktyvų dalyvavimą surandant 1863–1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių palaikus įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Tyrimai prasidėjo 2017 metų pradžioje, kai Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologai, vykdydami Gedimino kalno archeologinius kasinėjimus, aptiko pirmuosius palaikus. Į juos įsitraukė didelė archeologų, istorikų, menotyrininkų, restauratorių, antropologų ir kitų specialistų komanda iš Lietuvos nacionalinio muziejaus, Vilniaus universiteto, Lietuvos istorijos instituto ir Valstybinės teismo medicinos tarnybos. Bendromis pastangomis per tris tyrimų etapus buvo aptikti, ištirti ir identifikuoti dvidešimties Lukiškių aikštėje nužudytų sukilėlių palaikai. Šį svarbų atradimą pernai rudenį vainikavo valstybinės 1863–1864 metų sukilimo vadų ir dalyvių laidotuvės.

Anksčiau šiais metais Šv. Kristoforo statulėlę už atskleistas 1863–1864 metų sukilimo paslaptis atsiėmė sukilėlių palaikus identifikavusi mokslininkų grupė: spausti čia (nuoroda)

Susipažinti su išsamia tyrimų medžiaga visuomenė gali pernai išleistoje kolektyvinėje monografijoje „1863–1864 metų sukilėlių kelias į mirtį ir atgimimą“ ir Buvusioje areštinėje, T. Kosciuškos g. 1, veikiančioje parodoje „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“.

Naujienos iš interneto