URM pristatytos dokumentinės knygos apie prieškario Lietuvos ir Lenkijos diplomatinius santykius

Autorius: Data: 2013-04-16 , 16:05 Spausdinti

2013 m. balandžio 16 d. Užsienio reikalų ministerijoje (J. Tumo-Vaižganto g. 2, Vilnius) buvo pristatyti leidiniai (dokumentų rinkiniai) „Lietuvos ir Lenkijos santykiai: nuo Pirmojo pasaulinio karo pabaigos iki L. Želigovskio įvykdyto Vilniaus užėmimo (1918 m. lapkritis-1920 m. spalis)“ ir „Lietuvos ir Lenkijos diplomatiniai santykiai 1938-1940 metais“.

Renginio svečius pasveikino užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Diskusiją moderavo Lietuvos istorijos instituto direktoriaus pavaduotojas Darius Staliūnas.

Apie Lietuvos ir Lenkijos santykius nuo Pirmojo pasaulinio karo pabaigos iki lenkų pajėgų įvykdyto Vilniaus užėmimo bylojančiame dokumentų rinkinyje atspindimas itin dinamiškas, visuomeninių ir politinių įvykių kupinas laikotarpis. Tuo metu formavosi lietuvių ir lenkų bendravimo pamatai bei principai. Ryškus šio laikotarpio baigiamasis akcentas – lenkų generolo L. Želigovskio akcija ir „Vidurio Lietuvos“ politinio darinio atsiradimas, padarę bene didžiausią įtaką vėlesniems santykiams.

Dokumentų rinkinys „Lietuvos ir Lenkijos diplomatiniai santykiai 1938-1940 metais“ – bendras Lietuvos istorijos instituto ir Lenkijos tarptautinių santykių instituto atstovų darbo rezultatas. Jame publikuojami daugiausia originalūs dokumentai iš Lietuvos ir Lenkijos archyvų. Jo tikslas – sisteminis, nuoseklus istorinių šaltinių apie Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių užmezgimą 1938 m. pavasarį ir tolesnę jų raidą 1938-1940 m. pateikimas.

Dauguma dokumentų Lietuvoje publikuojami pirmą kartą. Be to, tai pirmas projektas, kuriame integraliai pateikiami Lietuvos ir Lenkijos diplomatiniai šaltiniai, atskleidžiantys lietuviškąją Lenkijos užsienio politikos ir lenkiškąją Lietuvos užsienio politikos percepcijas Antrojo pasaulinio karo išvakarėse ir pradžioje.

urm.lt inform.

Istorija , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra